Hyundai HND-9 Konsept ile gelecekten haber verdi

Geleceğin otomobilleri Hyundai Genesis Coupe HND-9 resimleri özellikleri…

hyundai genesis coupe hnd9

Devleştiği ve Toyota, Honda gibi rakipleri ile aşık atmaya başladığı açık gözle görünen Güney Kore menşeili Hyundai, teknolojik tasarımları ile az önce bahsettiğimiz ve örnek aldığı bu rakiplerini ironik bir şekilde, adeta “boynuz kulağı geçer” hesabı ve  HND-9 lüks spor otomobil konsepti ile geride bırakmayı hedefliyor.  Hyundai 2013 Seul Otomobil Fuarı’nda sergilemeye hazırlandığı bu model ile adeta geleceğin otomobilleri hakkında sinyaller veriyor…
Arka arkaya tanıttığı yeni nesil araçlarından sonra iki kapılı coupe konseptiyle de büyük ilgi çekecek olan Hyundai, Seul Otomobil Fuarı’nda gelecek nesil araçları ve tasarımları hakkında ipucu verecek.
HND-9 konsepti, Hyundai’nin gelecekteki tasarımlarının nasıl olacağını gözler önüne seriyor. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen HCD-14 coupe-sedan konseptinin devamı niteliğinde olan HND-9, Hyundai’nin geleneksel akıcı tasarım felsefesinin evrim geçirmiş hali olarak kabul ediliyor. Hyundai Motor Company’nin Kore-Namyang’daki Ar-Ge Merkezi’nin hazırladığı dokuzuncu konsept olan HND-9’un her bir tasarım evresinde sofistike çizgiler bulunuyor. Markanın modern premium felsefesinin en yeni ve en gelişmiş üyesi olan bu konsept, markanın imajına da katkıda bulunacak.
Özellikle uzun kaputu ve dingil mesafesiyle oldukça zarif ve modern bir görüntü sergileyen HND-9, klasik spor coupe’lere bambaşka bir yorum katıyor. Ön farlardan bagaj kapağına kadar uzanan şık ve agresif omuz çizgisi, aracın gücünü ve yüksek performansını ortaya koyuyor. Hyundai’nin tüm modellerindeki karakteristik altıgen ızgarası, bu lüks konseptte de kendisine yer buluyor.
Otomobilin tasarımında ayrıca kelebek sitili kapılar, agresif tasarımı öne çıkaran farlar ve stop lambaları, çift çıkışlı son susturucu ve gümüş kaplama gövde HND-9’un baştan sona premium bir spor otomobil olduğunu kanıtlıyor. Bu konsept otomobil sadece tasarımıyla değil, teknik verileriyle de gücünü ortaya koyuyor. Aracın 3.3 litre hacmindeki turbo beslemeli GDI motoru, 370 HP’lik maksimum gücünü arka tekerleklere Hyundai’nin kendi geliştirdiği 8 kademeli otomatik şanzımanla iletiyor.
hyundai genesis coupe hnd9_2

hyundai genesis coupe hnd9_5

hyundai genesis coupe hnd9_4

hyundai genesis coupe hnd9_3

Bir önceki yazımız olan Hyundai Santa Fe büyüdü başlıklı makalemizde 2014 hyundai santa fe hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Opel Cascada Convertible Türkiye’de

Yeni Opel Cacada özellikleri fiyatları resimleri iç mekan görüntüleri motor ve şanzıman seçenekleri... İlk kez Opel’in yeni convertible Cascada modeliyle...

Kapat