Huzurlarınızda Yeni Hyundai Genesis

2015 Hyundai genesis resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri…

Detroit’te düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) bütün hızı ile devam ederken markalar birbiri ardına dünya prömiyerlerini gerçekleiştirmeye devam ediyor. Son olara Güney Koreli otomobil devi Hyundai Hyundai’nin premium segmentteki modeli Genesis’i sahaya sürdü…

Hyundai’nin ilk kez 2009 yılında satışa sunduğu Genesis, rakiplerine göre “daha teknolojik donanımlar ve üst düzey konfor” vaadiyle yola çıkarken, 2014 yılında ultra-güçlü çelikten üretilmiş platformuna daha fazla dinamizm, üstün güvenlik ve Multi-Mode dört tekerlekten çekiş sistemini de ekledi.
Tasarımı da dikketi çeken Yeni Genesis’te, Otomatik Acil Fren Sistemi (AEB), Head-up Display, Kör Nokta Algılama Sistemi (BSD), Kabin Hava Basınç Sensörü ve Şerit Takip Sistemi de araca eklenen yeni güvenlik donanımları olarak öne çıktı. Genesis’in en önemli bir diğer yeniliği ise ikinci nesil Blue Link teknolojisi oldu.
Hyundai Motor Amerika Kurumsal Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Mike O’Brien, Detroit’te sahne alan Yeni Genesis ile ilgili olarak, “Hyundai birkaç ay içerisinde yepyeni modern bir modeli tüketicileriyle buluşturmaktan gurur duyuyor. Müşterilerimizin beklentilerine göre geliştirdiğimiz bu premium modelimizle birlikte daha fazla dinamizm, muhteşem çizgiler, üst düzey teknolojik öğeler ve sınıf lideri aktif-pasif güvenlik donanımları sunarak ömür boyu bağlılık amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni Genesis, ikinci jenerasyon Blue Link teknolojisini kullanan ilk model olarak öne çıkıyor. Google tarafından desteklenen sistemde kullanıcıların Blue Link ile otomobile uzaktan bağlantı kurmasına olanak sağlanıyor. İnternet üzerinden myhyundai.com veya Blue Link aplikasyonuyla navigasyona sesli komutlarla erişmek mümkün oluyor. Bu teknoloji sayesinde aracın motorunu uzaktan çalıştırıp kapatabilirken aynı zamanda havalandırma ve klima kontrolleri de benzer şekilde kumanda edilebiliyor.

Otomatik Çarpışma Bildirim (ACN) ve SOS Acil Durum Sistemleri de kullanıcının önceden seçtiği kontak kişilerine e-posta veya SMS göndererek durum hakkında acil bildirim yapıyor. Google Glass sistemi sesli olarak komut alırken ayrıca dokunmatik ekrandan da erişim imkanı sunuyor. Kapıları açıp kapatmak, aracın motorunu çalıştırmak, aracın yerini bulmak ve navigasyonun bilinen diğer tüm özelliklerini kullanmak, Yeni Genesis kullanıcılarına sağlanan ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

2009 yılında Sonata modeliyle başlayan “Akıcı Tasarım Felsefesi”, tüm Hyundai modellerinin gelişimini etkilemiş ve markanın dizayn konusundaki bakış açısını sergilemişti. Yeni Genesis ile birlikte ise ikinci nesil “Akıcı Tasarım Felsefesi” başladı. Modern çizgilerin hakim olduğu tasarım felsefesinde daha dinamik ve daha sportif hatlara yer verilirken ayrıca premium ambiyansın fazlasıyla hissedilmesi hedefleniyor. Eskisine göre daha rafine ve daha elit bir havaya bürünen Genesis, üst düzey konfor ekipmanlarıyla da tüm standartları değiştirmeye hazırlanıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Hyundai'nin yeni hidrojenlisi göz kamaştırıyor başlıklı makalemizde hidrojenli otomobiller, hyundai ve intrado hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan’dan yılın ilk kampanyası

Nissan 2014 kampanyaları Qashqai kampanya 2014 Juke kampanya fiyatları nissan Micra kampanya  nissan Note 2014 kampanya %0 otomobil kampanyaları 2014... 

Kapat