Hidrojenle Çalışan Oto Mirai

hidrojenle çalışan arabalar hidrojenle çalışan araba otomobil haberleri 2015 güncel oto haberleri otobinbir otomobil kampanyaları 2015…
Atık olarak sadece su salan hidrojen yakıtıyla çalışan otomobil showrooma çıktı. Japonya’da seri üretimine başlanan hidrojen yakıt hücreli otomobil için özel bir showroom açıldı.Japonya’da geçtiğimiz Aralık ayında satışa çıkarıldıktan sonra beklentinin üzerinde taleple karşılaşan Mirai için yapılan ilk showroom, Tokyo’da hizmete başladı.

yakıt Bir hidrojen istasyonunu da bünyesinde barındıran bu yeni showroom, hidrojen yakıtlı otomobillerin yaygınlaşması için bir tanıtım merkezi olacak.Performans anlamında içten yanmalı motorların tüm beklentilerini karşıladığı belirtilen Mirai’nin, bu özel Showroom’da test sürüşü de yapılabiliyor.
Yakıt dolum süresinin 3 dakika olduğu hidrojen yakıt hücreli otomobil, sürüş esnasında hidrojen ve oksijenin reaksiyonu sonucu sadece su buharı salıyor.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Değişik Model Otomobiller... başlıklı makalemizde 2015 otomobil kampanyaları, güncel otomobil haberleri ve kampanyalı araçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Değişik Model Otomobiller…

otomobil kampanyaları 2015 2015 otomobil kampanyaları kampanyalı otomobiller kampanyalı araçlar otomobil haberleri güncel otomobil haberleri... Siz değerli okurlarımız için derlediğimiz...

Kapat