Havayı kirleten araçlara 700 TL ceza

Egzoz emisyon değerleri egzoz emisyon cezası ne kadar yeni trafik cezaları egzoz emisyon cezası ne kadar….

İstanbul’da trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin önüne geçmeye çalışan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, motorlu taşıtlara yönelik denetim yapıyor. Ekipler bu kapsamda TEM Otoyolu Mahmutbey gişelerinde kontrol yaptı. Yapılan kontrollerde egzoz emisyon değerleri normal çıkan araçlara teşekkür edilerek gönderilirken, değerleri limitin üzerinde çıkan araçlara ise bin 700 TL ceza kesildi.

Yapılan kontrollerde egzoz emisyon değerleri yüksek çıkan Ahmet Keskin, aracının bakımlarının tam olduğunu ve egzoz muayenesi yaptırdığını söylese de yetkililer değerlerin çok yüksek olduğunu ve çevre kirliliğine neden olduğunu belirterek, bin 700 TL para cezası kesti. Keskin ise daha önce böyle bir uygulamaya rastlamadığını ve cezayı ödemeye gücünün yetmeyeceğini belirtti. Denetim yapan yetkililer, araçlarına egzoz emisyon ölçümlerini yaptırmamış olan sürücülere 842 TL, limit değerlerini araşarak havayı kirleten araç sahiplerine ise bin 700 TL ceza kesildiğini belirtti.

egzoz emisyon cezası

 

Bir önceki yazımız olan İşte otomobil dünyasının en lüksleri başlıklı makalemizde dünyanın en lüks otomobilleri ve en pahalı otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İşte otomobil dünyasının en lüksleri

Dünyanın en lüks otomobilleri lüks otomobil modelleri mercedes s550 cadillac volkswagen phaeton acura rlx infiniti q80 range rover hyundai eguus...

Kapat