Güneş enerjisi ile çalışan Ford C-MAX

Yeni Ford C-Max 2014 özellikleri trafiğe çıkış tarihi resimleri motor ve şanzıman seçenekleri…

7-10 ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bir çok markanın yeni ürünlerini tanıtacağı bir fuar olarak ön plana çıkarken, bir çok otomobil markasıda konsept modellerinin tanıtımını yapacaklar bu fuarda. Örneğin Ford ilginç bir model olan C-MAX Solar Energi konseptini tanıttı. Bu otomobilin özelliği adındanda anlaşılacağı gibi güneş enerjisiyle çalışması…
Piyasadaki elektrikli hibrit otomobillerden çok farklı bir konumda yer alan solar otomobil, prensip olarak diğerleriyle aynı şekilde çalışıyor. Güneş ışınlarını özel olarak yoğunlaştıran ve bir büyüteç gibi çalışan özel bir tavana sahip olan C-MAX Solar Energi, bu yeni teknoloji sayesinde güneş ışınlarını daha hızlı ve yoğun şekilde değerlendirilmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde aracın verimini hibrit araçlar kadar artırmayı amaçlayan Ford, alternatif enerjili otomobil piyasasına da farklı bir yön vermeyi hedefliyor.
Yeni Ford C-MAX Solar Energi konseptiyle ilgili teknik detaylar ve üretim potansiyeli CES fuarı yaklaştıkça belli olacak.

Bir önceki yazımız olan Yeni Custom'a iki yeni versiyon başlıklı makalemizde ford ve transit custom hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Audi Sport quattro Laserlight Concept (Özellikleri&resimleri)

Audi yeni modelleri konsept otomobiller süper spor otomobiller Audi Sport quattro Laserlight Concept trafiğe çıkış tarihi özellikleri resimleri... 

Kapat