Gelecekte yollara çıkacak konsept otomobiller

Konsept otomobil modelleri geleceğin otomobilleri Peugeot Aureon konsept, 2025 Lincoln Continental, Hovercraft, Chevy EN-V 2.0, Audi konsept, Peugeot Onyx, Reventon Batmobil,

The Renault DeZir konsept, BMW Gina, Bugatti Galiber, Jaguar C X75 konsept, BMWi3, Fisker Surf, Kia Provo, Tesla EYE, Mercedes Benz F-125, Nissan TeRRA, Saleen 7

Dünyanın en ilginç fuarlarından biri olan Tokyo Motor Show, Japon üreticilerin gerek kendi pazarları gerekse de ileride dünya pazarlarına sunacakları model ya da konseptleri sergilemeleri açısından hayli önem taşıyor.
Ülkenin en büyük otomotiv üreticisi Toyota “sürdürülebilir gelecek” vizyonuyla tasarladığı 5 konsepti tanıtırken, Nissan ve Suziki de gelecek adına yeni nesil çalışmalara imza atanlardan…
Fuardaki yeniliklerini “Yeniden Eğlenceli Şürüş” sloganıyla tanıtacak olan Toyota, Londra taksisinden esintili JPN Taksi’yi de sergiliyor. Türkiye’de de satılan GT-86 (FT-86) spor otomobili, bu kez üstü açık bir halde fuarda gösterilecek.

Tamamen duygusal…
FV2, Diğer otomobillerden farklı olarak direksiyon simidi yerine sürücünün vücut hareketleriyle yönünü belirliyor. “Toyota Kalp Projesi” otomobil ve sürücü arasında duygusal bir bağın kurulmasını sağlarken, ses ve görüntü tanıma, rota önerme gibi teknolojileri sunuyor.

Sürücü yalnız başına kaldı!
Japon otomobil devlerinin konsept yarışının en iddialı modellerinden biri de hiç şüphesiz “Nissan Bladeglider”… Radikal çizgilerle donatılan otomobil yarış arabalarından esinleniyor. Yeni model otomobil firmanın elektrikli motor seçeneğinde yer alacak. Özel takviyeli karbon fiber plastik gövdeye sahip olan Bladeglider’ın içerisi üç kişilik oturma düzeni için kurgulanmış durumda. Ön bölüm sadece sürücüye bırakılmış.

Oyuncak değil  gerçek canavar
Japon otomobil üreticisi Suzuki’nin yeni bir marka altında tasarladığı otomobil serisi birçok farklı modelden oluşacak. ‘Yeni bir hikaye yazmak’ sloganıyla yola çıkan bu modellerden X-Lander, şu an yollarda görmeye alışık olduğumuz bir otomobilden çok oyuncak arabayı andırıyor. Dört teker üzerinde hibrit teknolojiyle donatılan araç off-road standartlarında iddialı olmayı planlıyor.

Hidrojen yakıtlı
Markanın “0” emisyonlu hidrojen yakıt hücreli hibrit araç teknolojisinde geldiği son noktayı gösteren FCV, geleneksel içten yanmalı motorların performansına erişebilen gücüyle dikkat çekiyor. İlk hidrojen yakıt hücreli 4 kapılı sedan otomobili olacak FCV, çevreye sadece su buharı salıyor. Bir depo yakıtla ortalama bir Japon ailesinin bir haftalık elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji de üretebiliyor.

Kaynak : Haber7

Bir önceki yazımız olan Unutmayın, kış lastiği zorunlu başlıklı makalemizde kış lastiği zorunluluğu tarih hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Unutmayın, kış lastiği zorunlu

Kış lastiği kullanma zorunluluğu hangi tarihler arasında kış lastiği kullanmak zorunlu kış lastiği ne zaman kullanılacak otomobil haberleri...

Kapat