Ford Mustang Yeni Nesliyle Sahneye Çıkıyor

ford ford mustang ford mustang türkiye ford mustang 1967 ford mustang kampanya ford kampanya ford mustang fiyat ford mustang shelby gt500….

Ford’un efsane haline gelen modeli Mustang, 6’ncı nesliyle Avrupa sahnesine çıkıyor.Ekimden sonra ise Türkiye’de. Yeni Eco Boost motoru ve otomatik şanzımanıyla dikkat çeken araç üstü açık versiyona da sahip ABD’li otomotiv üreticisi Ford, efsane modeli Mustang’i(yabani bir at türü) en sonunda Avrupa pazarına sunuyor.Markanın ilk kez 1964’te tanıttığı ve hemen ardından pazara sunduğu araç, aradan geçen yarım asırlık süreçte tarzından taviz vermedi.Büyük hacimli V8 motoru ve arkadan itiş sistemiyle sürüş keyfi üzerine inşa edilen araç, en sonunda Avrupa pazarına giriş yapmak için kolları sıvadı.

Ekimden sonra geliyor Markanın turbo beslemeli benzinli motor ailesi EcoBoost’un en yeni üyesiyle birlikte sunulacak araç, hem Fastback (hatchback) hem Convertible (Cabriolet) karoser seçeneklerine sahip. 6’ncı nesliyle yollara çıkmaya hazırlanan araç,Türkiye’de de yılın üçüncü çeyreğinden itibaren pazara sunulacak. Marka bir fiyat açıklamasa da yaptı fiyatların 130-150 bin dolar seviyesinden başlayacağı ön görülüyor.

2.3 litrelik EcoBoost Araçta kullanılan 2.3 litrelik Ecoboost motor, doğrudan yakıt enjeksiyonu, çift bağımsız değişken egzantrik zamanlaması ve turbo besleme teknolojisi gibi en yeni teknolojileri kullanıyor. 317 beygir güç ve 432 nm tork üreten motor, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. 0-100 km/s ivmelenmesi 4.8 saniye sürerken maksimum hızı da saatte 250 kilometrenin üzerinde.

Çift turbo beslemeli Motor ürettiği bu güç ile daha kuvvetli gaz tepkimesinin yanı sıra emisyon değerlerinde düşüş ve verimlilikte artış sağlayan düşük dönme dirençli çift çıkışlı turbo besleme sisteminin kullanıldığı ilk Ford motoru olma özelliğine de sahip. Ayrı egzoz çıkışları, egzoz supaplarının daha uzun süre açık kalmasını sağlayarak pompalama kayıplarını azaltıyor ve özgül yakıt tüketimini yaklaşık yüzde 1 oranında iyileştiriyor.

Böylece yüksek performansa rağmen tüketim 8 litreyi aşmıyor. 421 beygirlik V8 motor Yeni nesil Mustang’in efsane olmasında, büyük hacimli V8 motorun da payı büyük. 6’ncı nesilde 5 litre hacmindeki V8, 421 beygir güç ve 529 nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik şanzımanla sunulan güçlü seçenek, 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede tamamlıyor. Aracın ulaşabildiği maksimum süratse 290 km/s’nin üzerinde. 4 ayrı sürüş modu var Yeni nesil Mutang’de Seçilebilir Sürüş Modları’yla (Selectable Drive Mode) donatılmış.

Normal, Sport+, Pist ve Kar/Islak olarak 4 ayrı moda sahip sistem sayesinde virajlı toprak yollardan pist şartlarına kadar araç her türlü koşula uyum sağlıyor. Ses sistemine önem veren üretici, donanım seviyesine göre 6 ve 9 hoparlöre sahip 8 inçlik multimedya ekranı sunuyor. Pro isimli paketi seçenlerse içerisinde subwoofer’ın da olduğu 12 hoparlörlü sistemle kulakların pasını silecek.

Şanzıman sistemleri yeniden tasarlanmış 6 ileri otomatik vites Select-Shift’te direksiyon arkasına yerleştirilmiş vites değiştirme kolları standart olarak sunuluyor. Otomatik şanzımanın yeniden tasarlanan vites kutusu, güçlendirilmiş düz dişlilere sahip. Bu düz dişliler vites kutusunu daha sağlam bir hale getirirken aynı zamanda ağırlığı azaltıyor.Araçta sunulan Getrag manuel şanzıman ise daha kısa vites geçişleri ve daha fazla kesinlik sağlamak üzere geliştirilmiş bir vites bağlantı tasarımına sahip.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Ford Tourneo Connect Modeli Yenileniyor başlıklı makalemizde 2015 ford connect, 2015 otomobil kampanyaları ve ford connect hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan’dan Kaçırılmayacak Kampanya

nissan nissan kampanya nissan kampanyaları nissan modelleri 2015 otomobil haberleri otomobil kampanyaları güncel otomobil haberleri nissan modelleri... Nissan'da kampanyalar devam...

Kapat