Ford binlerce aracını geri çağırıyor

Ford haberleri ford sorunlu ortomobiller ford çocuk kilidi arızası…

ford suv modelleri

Ford, Taurus, Lincoln MKS ve SUV’larda meydana gelen çocuk kilidi sorunu nedeni ile 13 bini aşkın aracını geri çağırıyor. Şirketten yapılan açıklamada, geri çağırma kararının genellikle ABD, Kanada ve Meksika’daki 2013 model araçları etkileyeceği bildirildi.
Sorunun güvenlik kilitlerinin araçların kapıları açıldığında veya kapandığında devre dışı kalabiliyor olmasından kaynaklandığı belirtilen açıklamada, bu durumda içeriden açılabilen araç kapılarının çocukların yaralanması ihtimalini doğurduğu kaydedildi. Açıklamada, sorun nedeniyleyaralanmaların meydana geldiğine ilişkin şirkete bir bildirimde bulunulmadığı ifade edildi.
Geri çağırma kararı, geçen yıl 29 Kasım ile 12 Aralık arasında üretilen araba ve SUV tipi araçları kapsıyor. Geri çağrılan araçların çocuk güvenlik kilitleri bayilerde test edilecek ve sorun olduğu belirlenen araçlardaki kilitler ücret talep edilmeksizin yenileriyle değiştirilecek.

 

Bir önceki yazımız olan Ford 'un Transit 'te hedefi çok büyük başlıklı makalemizde 2014 ford transit, ford transit ve yeni kasa ford transit hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Seat Leon SC satışa sunuldu

2014 seat leon fiyatları özellikleri resimleri yakıt tüketimi motor ve şanzıman seçenekleri... Wolksvagen grubu markalarından Seat, İspanya'da "Yılın Otomobili" seçilen...

Kapat