Fiat Punto üretimden kalkıyor

Fiat punto otomobil haberleri yeni otomobil modelleri 2014 otomobil modelleri Fiat 500 yeni kasa…

Fiat’ın yakışıklı modellerinden Punto’yu, tıpkı Siena ve Maria serilerinde olduğu gibi bir son bekliyor, zira Fiat Avrupa’daki pazar kaybını engellemek için lüks modellere 12.3 milyar dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor. Dolayısı ile lüks modelleri İtalya’da üretecek olan Fiat, Punto modelinin yerine de yeni 500’ü ikame edecek.
Bloomberg‘ün haberine göre; Fiat Maserati ve Alfa Romeo modellerinin İtalya’da üretimine ağırlık verirken Fiat 500 ve Panda modellerine de odaklanılmasını sağlayacak.

Bu planın bir parçası olarak Fiat yeni 500, Alfa Romeo 4C ve Jeep modellerini gelecek yıl tanıtacak. Bu modellerin hepsi İtalya’da üretilecek. İhracat için düşünülen yeni Alfa Romeo Giulia sedan ise 2016’da İtalyan fabrikalarının üretim bandından çıkacak.

fiat punto üretimden kalkıyor

Bir önceki yazımız olan Yepyeni Fiat Doblo Premio Black (Fiyat ve Özellikleri) başlıklı makalemizde yeni doblo premio black hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Porsche yeni 911’lerini tanıttı

Yeni Porsche 911 Turbo S Cabriolet 2014 resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri los...

Kapat