En hızlı Alfa Romeo Türkiye ‘de

En hızlı arabalar hızlı otomobil modelleri 2014 alfa romeo modelleri alfa romeo coupe 4C 2014 en iyi otomobil modelleri alfa romeo 4c fiyat bilgileri resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri… 

İtalyan kökenli hız ve estetik uzmanı marka Alfa Romeo’nun yeni Süper Coupe modeli 4C, zincirle bağlasanız durmayacak gibi görünüyor, zira bu italyan aygırı Almanya’nın Nürburgring yarış pistinde “en hızlı tur” rekorunu eline geçirdi. İşin güzel tarafı ise hız tutkunlarının merakla beklediği 4C onları fazla bekletmeyecek… Çünkü bu çılgın İtalyan Aralık ayından itibaren Türkiye yollarında boy göstermeye hazırlanıyor 🙂
Ülkemizde bir çok dünyaca ünlü markayı çatısında toplayanTofaş tarafından temsil edilen Alfa Romeo’nun yeni Süper Coupe modeli 4C, 8 dakika 4 saniyelik tur zamanı elde ederek, 250 HP’nin altında motor gücüne sahip spor otomobiller arasında bir rekora imza attı.
Alfa Romeo’nun performansını bir kez daha kanıtlayan test sürüşü, Nürburgring pistinin uzmanı kabul edilen Alman otomotiv yazarı ve sürücü Horst von Saurma tarafından gerçekleştirildi.
Alfa Romeo 4C’nin aralık ayından itibaren Türkiye yollarında boy göstermesi planlanıyor.
Gerçekleştirilen test sürüşünde, Alfa Romeo 4C’nin dünyanın birçok farklı noktasında, farklı yol ve iklim şartlarına maruz kaldığı bir çok zorlu testlere bir örnek oluşturuyor.
Alfa Romeo 4C bugüne kadar, İsveç’te sırın altında 35 dereceden Abu Dabi’de 40 dereceye, Amerika’da Arizona çölünden Sicilya’daki Etna Dağı’nın dik rampalarına kadar zorlu iklim ve yol koşullarında test edildi.
Alfa Romeo yeni süper spor modeli için ayrıca, diğer tüm modellerinin geliştirilmesinde de önemli paya sahip olan ve 1962”den bu yana kullanılan Balocco pistinde sayısız deneme sürüşü gerçekleştirdi.
İtalyan stili sportifliğiyle zarafet anlayışını birleştiren ve daha şimdiden Alfa Romeo’nun ikonik modelleri arasında yerini alan yeni Süper Coupe 4C, Maserati’nin İtalya’daki Modena fabrikasında üretiliyor.
Yaklaşık 4 metre uzunluğa ve 2,4 metrelik aks mesafesine sahip olan Alfa Romeo’nun iki kişilik coupe modeli, karbon ve alüminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde, 4 kilogram başına 1 HP’den fazla güç üretmesiyle de dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Bir İskandinav klasiği SAAB başlıklı makalemizde en güvenli arabalar, saab ve saab tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Mitsubishi Outlander fiyat ve özellikleri

2014 Mitsubishi Outlander fiyat bilgileri yeni kasa Mitsubishi Outlander resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri...

Kapat