En güvenlisi Maserati Ghibli

Maserati Ghibli resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri en güvenli otomobiller…
Türkiye’de Tofaş çatısı altındaki FerMas Oto tarafından satışa sunulan Maserati Ghibli, bağımsız araç güvenliği kuruluşu Euro NCAP ve IIHS (Amerikan Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından en yüksek güvenlik standartları ile ödüllendirildi.
Tofaş açıklamasına göre, İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin yeni üretim stratejisinin önemli bir adımını oluşturan ve Türkiye’de Tofaş çatısı altında Fer Mas Oto tarafından satışa sunulan Ghibli, bağımsız araç güvenliği kuruluşu Euro NCAP ve IIHS tarafından en yüksek güvenlik standartları ile ödüllendirildi.
Maserati Ghibli, Avrupa’da Euro NCAP’in uyguladığı güvenlik testlerinde 100 üzerinden 86 puan elde ederek 5 yıldız almaya hak kazandı. Ghibli, dünya otomotiv endüstrisinde önemli bir kriter olarak kabul edilen Euro NCAP değerlendirmesinde, kabin içi yetişkin korumada 100 üzerinden 95 puan aldı. Maserati Ghibli, kabin içi çocuk güvenliğinde 79 puan almaya hak kazanırken, yaya güvenliğinde 74, sürücü destek sistemlerinde ise 81 puan alarak yüksek güvenlik dereceleri elde etti.
Geçen ekim ayından itibaren Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan Maserati Ghibli, ABD’de IIHS’nin gerçekleştirdiği değerlendirmede de analiz edilen tüm güvenlik alanlarında en yüksek sınıfta yerini aldı.
Maserati mühendisleri tarafından gerçekleştirilen binlerce saatlik sanal geliştirme simülasyonu sonrası, 200 civarında testin yanı sıra100’den fazla çarpışma simülasyonuna tabi tutulan Ghibli, hem Avrupa hem de ABD’de iki önemli güvenlik ödülü elde etmesiyle dikkat çekiyor.

euro ncap maserati ghibli

 

Bir önceki yazımız olan Kış lastiği takmayana 500 TL ceza başlıklı makalemizde kar lastiği ve kış lastiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kış lastiği takmayana 500 TL ceza

Kış lastiği taktırmamanın cezası, kış lastiği zorunluluğu, kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsıyor, kış lastiği yasası nezaman yürürlüğe girecek, kış lastiği takma...

Kapat