“En Çevre Dostu Benzinli Otomobil” Fiat 500

En az yakan benzinli arabalar çevre dostu otomobiller en iyi otomobiller otomobil ödülleri çevreci arabalar Fiat 500 resimleri özellikleri yakıt tüketim bilgileri…

İtalya’nın “En Çevre Dostu Benzinli Otomobili”  Fiat 500 oldu. Bu minik otomobil geçtiğimiz yıl Avrupa’nın en çok satan otomotilleri arasında üst üste altıncı kez, ortalama karbondioksit salınımı açısındanda en düşük değerle ilk sırada yer aldı.
İtalyan otomobil üreticisi Fiat’tan yapılan açıklamaya göre, Fiat 500 ve Fiat 500C modelleri, benzinli 85 HP 0.9 litre TwinAir Turbo motoruyla, en düşük karbondioksit salınımlı otomobil olarak, İtalya’da karbon salınımının azaltılmasında örnek teşkil etti ve İtalya’nın Çevre, Altyapı ve Ulaşım ile Ekonomik Gelişme Bakanlıkları tarafından hazırlanan “Yakıt Tasarrufu Rehberi”nde, ülkenin en çevreci benzinli otomobiller listesinde birinci oldu.
TwinAir Turbo motor, teknolojinin yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımını uygun maliyetlerle nasıl azaltılabileceğine örnek olmasının yanında, sahip olduğu özelliklerle genel tüketici tercihlerine ek olarak en önemli uluslararası jüriler tarafından da kabul gördü.
Fiat’ın 0.9 litrelik TwinAir Turbo motoru lansmanından hemen sonra, 2011 yılındaki Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri değerlendirmesinde, “1.0 Litre Altındaki Yılın Motoru“, “Yılın En İyi Yeni Motoru“, “Yılın En Yeşil Motoru” kategorileriyle “2011 Uluslararası Yılın En İyi Motoru” ödüllerine layık görüldü.
yeni fiat 500

Bir önceki yazımız olan Çipli plakalar geliyor başlıklı makalemizde çipli plaka hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bu Golf’ler bildiğiniz gibi değil !…

Modifiyeli otomobil modelleri otomobil modifiye volkswagen modifiye modifiyeli volkswagen golf modelleri resimleri... Otomobil dünyasının kült haline gelmiş modellerindendir Golf... Kaplumbağa...

Kapat