Elektrikli Chevrolet Spark EV sahnede

Elektrik motorlu otomobilleri, chevrolet eletrik motorlu modelleri, 2014 chevrolet spark trafiğe çıkış tarihi özellikleri resimleri…

elektrikli chevrolet spark ev

Benim gibi büyük otomobiller kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve bu konudaki tutumunuz son derece katı ise, sanırım Chevrolet ‘in minicik Spark ‘ı sizi yumuşatamaz  yada yumuşatabilir mi ?…  Resimlerine göz attıktan sonra biraz olsun bu konudaki düşüncelerimde yumuşama hiseetmedim desem yalan olur, zira bu küçük otomobil özellikle kokpit kısmı ile muhteşem.  Elektrik Motorlu 2014 Chevrolet Spark EV Cenevre’de Chevrolet Spark elektrikli model geçtiğimiz yıl Los Angeles’teki küresel tanıtımının ardından Chevrolet’nin tamamen yeni pille çalışan mini otomobili bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez Avrupalı seyircinin karşısına çıkıyor.
Otomobil 2014 yılı itibariyle Avrupa pazarında satışta olacak.
Chevrolet Spark EV’in kentsel elektrikli şehir otomobillerinin performansı açısından kriterleri belirleyici olması bekleniyor. GM’nin bugüne kadar ürettiği en ileri elektrik motor ve batarya sistemi ile çalışan otomobil olan Spark EV, bir spor otomobilden beklenecek biçimde 542 Nm anlık tork ve 130 hp (100kW) üretecek.
0-100 km/saat hızlanmasının 8,5 saniyenin altında olması ve sürüşün her evresinde kesintisiz güç sağlaması ile Chevrolet’nin bu mini otomobili eğlenceli bir kullanım sunacak gibi görünüyor. Üstelik Spark EV’nin sunacağı rekabet gücü çok yüksek ürün gamının, bu mini otomobili sınıfının en iyileri arasına yerleştirmesi bekleniyor.
20 kWh’nin üzerindeki batarya seti hem normal alternatif akım (AC) hem de doğrudan akım (DC) hızlı şarj etme özelliklerine uygun olarak tasarlandı. DC hızlı şarj etme özelliği otomobilin 20 dakika içinde kapasitesinin yüzde 80’ine kadar şarj olabilmesini sağlayacak. Batarya sistemi günlük olarak birden fazla DC hızlı şarj edebilme özelliğine de sahip.
Araç geri vitesteyken bir arka görüş kamerası destek verecek. Spark EV, biri Chevrolet MyLink bağlantılı radyosunun bir parçası olan iki adet yedi inçlik yeniden konfigüre edilebilir ekran özelliği de sunacak. Chevrolet MyLink teknolojisi kullanıcıların uyumlu akıllı telefonlarını radyoya ve tam renkli dokunmatik ekrana bağlanmalarını sağlıyor.
Sistem seçilen uygulamaları destekleyerek müşterilerin akıllı telefonlarını kullanarak internet üzerinden tüm dünyadaki radyo istasyonlarını dinleyebilmelerini sağlayacak.

2014 Chevrolet Spark EV Foto Galeri

Bir önceki yazımız olan 2014 Corvette Grand Sport başlıklı makalemizde Corvette Grand Sport 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Renault Grand Scenic Cenevre’de

Makyajlı renault scenic resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri trafiğe çıkış tarihi... Avrupa’nın en çok satan MPV’si Renault Scénic ve...

Kapat