Ehliyete AB ayarı geliyor !…

Yeni ehliyet yasası ehliyet ab standartları yeni ehliyet alacaklar için yeni ehliyet yasası yeni ehliyetler nasıl olacak…

Ehliyet almak artık eskisi gibi kolay değil. Eskiden ehliyet kursuna yazılıp sınava girilip kolayca ehliyet alınıyordu. Zaman‘ın haberine göre, sürücü kurslarında yaşanan sıkıntılarla ilgili gündeme gelen haberler, Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi.
81 ilin valiliklerine talimat gönderen bakanlık, ülke genelindeki 3 bin 295 kursun tek tek denetlenerek ayrıntılı rapor hazırlanmasını istedi. Bakanlığın, gelecek raporlar doğrultusunda uzun yıllar dokunulmayan ve ihtiyaca cevap vermeyen sürücü kursları mevzuatında köklü değişiklikler yapacağı öğrenildi. Buna göre Avrupa ülkelerinde olduğu gibi uygulamalı eğitim ön planda olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sürücü kursları yönetmeliğinde yapmayı düşündüğü değişikliklerde Avrupa Birliği (AB) uygulamalarını esas alacak.
Söz konusu değişiklikler çerçevesinde özellikle direksiyon eğitimleri ve sınavları daha sıkı denetlenecek, başarılı olamayan adaylara ehliyet verilmeyecek.
Mevzuata uygun işletme yapmayan sürücü kursları hakkında soruşturma başlatılacak, gerekirse kapatılacak. Ayrıca, kurslardaki teorik derslerin ve direksiyon eğitimlerinin elektronik ortamda yapılması ve denetlenmesi sağlanacak.

yeni ehliyet yasası

Bir önceki yazımız olan Bu trafik cezası tam Bin 462 Lira başlıklı makalemizde 2014 trafik cezaları ve alkollü araba kullanmanın cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bu trafik cezası tam Bin 462 Lira

2014 trafik cezaları alkollü araç kullanmanın cezası alkollü araç kullanma cezası kaç lira yeni trafik yasası en yüksek trafik cezası...

Kapat