Dünyanın en pahalı otomobili LykanHyperspot

pahalı otomil modelleri en pahalı araba modelleri LykanHyperspot özellikleri resimleri…

LykanHyperspot oto binbir_ana

Petrol zengini ülkelerin başında gelen ve hepimizin bu ülke vatandaşlarınaı hayranlıkla izlediğimiz Katar’ın başkenti Doha’da yapılan ve bölgedeki en büyük otomobil fuarı olarak kabul edilen fuar, ilk gününde araba meraklılarının akınına uğradı. Son model birçok otomobilin ilk kez görücüye çıktığı fuar, özellikle Katarlılardan büyük ilgi gördü.
Bu yılki fuara damgasını vuran araç ise, dünyanın en pahalı otomobili olarak bilinen Lübnan yapımı LykanHyperspot oldu.
Otomobil tutkunlarının merakla beklediği aracın dünya prömiyeri bu seneki Katar Otomobil Fuarı’nda yapıldı. Merkezi Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan ve W Motors tarafından üretilen araç tam anlamıyla bir teknoloji harikası. LED ışıklandırma sisteminde elmas kullanılan ve deri iç kaplaması altın iplikle dikilmiş otomobil, sadece 2,7 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.
Daha önce Aston Martin ve Land Rover için çalıştıktan sonra 2006’da W Motors’u kuran tasarımcı Ralph Debbas’ın imzasını taşıyan otomobilin dizaynının 6 yıl sürdüğü belirtiliyor.
Yalnızca yedi adet üretildiği belirtilen otomobilin değeri ise 3.4 milyon dolar.
Dünyanın en pahalı otomobilinin ilk müşterisi ise Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife Al Sani’nin oğullarından Şeyh Civan bin Hamad bin Halife Al Sani oldu. Prens Al Sani’nin, dünyanın en pahalı otomobilinin siyah rengini sipariş ettiği öğrenildi.

 

Konu Aramaları

  • lykanhyperspottan
  • LykanHyperspot
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Renault’un yeni serisi Captur 2014

Renault yeni modelleri 2013 otomobil modelleri Renault 2013 modelleri Renault suv modelleri 2014 otomobil modelleri... Fransız otomobil devi Renault, üç...

Kapat