Dünyanın en hızlı polis arabaları

polis arabası modelleri polis otoları en hızlı polis arabaları dünyanın en hızlı otomobilleri….

en hızlı polis arabaları

Ülkemizde bir zamanlar polis arabası olarak Fransızların 1970 ‘li yıllarda üretimini terk ettiği ve bizim gibi üçüncü sınıf dünya ülkelerine bıraktığı Renault 12 marka polis arabalarından başka bir şey yoktu. Bizler bu arabayı abarttıkça abarttık ve son hali olan Toros konumuna getirdik 🙂 Bu durum 90 ‘lı yılların sonuna kadar devam etti, polisimizin altında hala var mı bu çağdışı araçlardan bilmiyorum, ancak o zamanlar benim altımda 1900 motor bir Opel Manta vardı ve oldukça süratli bir otomobildi. Hep merak ederdim,  ben suçlu olsaydım ve bir kovalamaca yaşayasaydık bir Toros bu otomobile yetişebilirmiydi ?… Sanmıyorum, zira zaten o otomobiller dökülüyordu:)

Efendim bizim polislerimiz bu otomobiller ile suçluları yakalamaya çalışırlarken gelişmiş Avrupa ülkelerinden Almanya ve İtalya şu sıralar Dünyanın en hızlı polis arabasına sahip olma ünvanını kazanmak için kıyasıya bir mücadeleye girişiyorlar:) Dilerseniz bu ilginç mücadeleye hep birlikte göz atalım…

en hızlı polis arabaları lamborghini

Şimdiye kadar bu ünvana layık görülen araç Lamborghini Gallardo kullanan İtalyan polisiydi. Lamborghini Gallardo saatte 300 kilometreye kadar hız yapabiliyor…

en hızlı polis arabaları brabus cls v12 s rocket

Ancak Almanlar, saatteki hızı 360 kilometre olan Brabus CLS V12 S Rocket ile da Lamborghini ‘nin tahtına göz dikmiş durumdalar… yakalayabilecek bir araca gözlerini dikmiş durumda.
en hızlı polis arabaları brabus cls v12 s rocket_2

Otobanda hızlı kovalamacalarda kullanılacak bu araç seri üretim en hızlı 4 kapılı otomobil ünvanına sahip.

en hızlı polis arabaları porsche 911

Bu arada Avusturya polisi de Porsche 911?i test etme aşamasında. Devriye arabaları denemelerde bile ülkedeki motorcuların yolda kendileriyle kapışmaktan kaçındığının farkındalar.

en hızlı polis arabaları_san diego

ABD ‘nin San Diego şehrindeki polis memurları ise silah monte yerleri bulunan saatteki hızı 250 kilometre olan özel yapım bir polis arabası kullanıyorlar.

en hızlı polis arabaları_ferrari 612 scaglietti

İngiliz polisler ise Ferrari 612 Scaglietti kullanıyor ama sadece yol güvenliğini arttırmak için.

 

Bir önceki yazımız olan İkinci ele olan talep düştü başlıklı makalemizde ikinci el otomobil piyasası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Jaguar F-Type Türkiye ‘de

Jaguar F- Type ne zaman gelecek Jaguar F- Type fiyat bilgileri resimleri özellikleri yakıt tüketim bilgileri motor seçenekleri... Spor otomobillerden...

Kapat