Dedikodular Sona Erdi Ve Yeni Honda Nsx Piyasada

Son birkaç yıldır hakkında konuşulan, üretilmesinden vazgeçildiği söylenen Honda’nın ürettiği efsanevi spor otomobili NSX ikinci jenerasyonu sonunda tanıtıldı.

2013 yılında ilk kez gösterilen konsepti ile benzer tasarım özelliklerine sahip olan NSX, 4470 mm uzunluğunda 1940 mm genişliğinde ve 1215 mm yüksekliğinde. Aks aralığı ise 2630 mm olarak açıklanıyor. Uzunlamasına yerleştirilmiş 550 bg gücündeki, çift turbolu geleneksel V6, üç elektrik motoru ile birlikte görev yapıyor.

Elektrik motorlarından ikisi ürettiği gücü doğrudan ön ve arka aksa gönderiyor. Üçüncü motor ise yeni geliştirilen çift kavramalı, dokuz ileri oranlı şanzıman ile V6 arasında yer alıyor. Otomobilde önlerde 19 inç alaşım jantlar ile birlikte 245/35 R 19 lastikler kullanılırken arkada 20 inç jantlar ve 295/30 R20 lastikler yer alıyor. Fren sistemi ise önde altı, arkada dört pistonlu kaliperler ve karbon seramik disklerden oluşuyor.

NSX’in üretim versiyonun da, “Sessiz”, “Sport”, “Sport+” ve “Track” adı verilen dört sürüş programı bulunuyor. Bu seçenekler, şasi, şanzıman, benzinli ve elektrikli motorların yanı sıra motorun ses seviyesinde de değişiklik yapıyor.
Honda, NSX’in tüm teknik detaylarını halen yayınlamıyor. Fakat Amerika satış fiyatının yaklaşık 150 bin dolar olacağını söyleyebiliriz.

İşte Yeni Nsx’in Fotoğrafları

 

 

Bir önceki yazımız olan 2014 Honda Civic Type R Cenevre'yi ısıtıyor! başlıklı makalemizde 2014 honda civic, 2014 honda civic type r ve honda hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İki Ünlü Marka Arasında Q Savaşı Çıktı

Birçok kez başkanlar seviyesinde tartışmalar yaşayan Fiat Chrysler Grubu ile Volkswagen, bu kez farklı bir konuda karşı karşıya geldi. Üstelik,

Kapat