Çalıntı otomobil anında yakalanacak

Otomobilim çalındı ne yapmalıyım hırsızlık otomobiller çalıntı otomobili yakalayan sistem Plaka Tanıma sistemi…
İstanbul Emniyeti, çalıntı otomobilleri bulmak için “Plaka Tanıma” sistemli polis otosunu İstanbul sokaklarına çıkardı. 4 ayrı açıyı gösteren kameralarla donatılan sivil polis otosu, park halinde ve otoparklara saklanmış otomobilleri kamera sistemine kaydederek sorguluyor. Çalıntı arabayı tespit ederse sesli ve yazılı uyarı veriyor. Akıllı oto günde bin 800 plakayı sorgulayacak. Oto Hırsızlık Büro Amirliği polisleri artık sorgulanacak otomobillerin yanına giderek, plakalarını ellerinde bulunan GBT makinelerine yüklemek yerine sadece o sokak üzerinden geçmesi yeterli oluyor.

Karşılaştırma işlemi 10 saniyelik bir zaman alıyor. Akıllı otomobil öncesinde günde sorgulanan otomobil sayısı ortalama 400’e yaklaşırken, akıllı oto ise bu sayının nerede ise 4 katını sorguluyor. Akıllı otonun sorguladığı sayı günde ortalama bin 800. Akıllı oto üzerindeki kameralar ile çevredeki tüm otomobil plakalarının görüntüsünü alarak sistemde kayıtlı bulunan 16 bin 200 çalıntı otomobille karşılaştırıyor.

çalıntı otomobil tanıma sistemi

Kaynak: AKŞAM

Bir önceki yazımız olan Otomobil alacaklara kötü haber başlıklı makalemizde ötv 2014 ve yeni ötv oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güneş enerjisi ile çalışan Ford C-MAX

Yeni Ford C-Max 2014 özellikleri trafiğe çıkış tarihi resimleri motor ve şanzıman seçenekleri...

Kapat