Bu Yıl Üretilecek Yeni Modelle Fiat Avrupa’nın En Büyüğü Olacak

fiat doblo fiat doblo 2014 fiat doblo 2015 fiat doblo premio fiat doblo safeline fiat doblo ikinci el fiat doblo hususi fiat doblo 1.3 fiat doblo 2 el fiat doblo yedek parça….

Fiat’ın yepyeni model ailesini Tofaş üretecek. Türk tüketicisinin isteklerine göre tasarlanan araçlar, şirketin üretim kapasitesini dolduracak. İlk üretim ekim ayında başlayacak. Tofaş, yılın son çeyreğinde üretmeye başlayacağı yeni otomobil ailesiyle kapasitesini doldurup yerlilik oranlarını artırmayı hedefliyor. Sedan, hatchback ve station wagon karoseri seçenekleri olacak yeni araç ailesinde ilk üretimi Ekim ayında başlayacağı tahmin ediliyor.

ÇALIŞAN SAYISINI 1000 KİŞİ ARTIRACAK

2016’nın ortası itibariyle HB ve SW versiyonların devreye gireceğini ifade eden Şirket yetkilisi “Böylece 3’üncü vardiyaya geçmemiz ve çalışan sayımızı 1000 kişi artırmamız gerekecek. Geçen yılı 222 bin adetlik üretimle tamamladık ve toplam otomobil üretiminin yüzde 19’unu gerçekleştirdik” dedi.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

2017’de tüm modellerin aynı anda üretileceği ilk tam yılları olduğuna işaret eden Yetkili 3’üncü vardiyayla geçişle birlikte 450 bin adetlik üretim kapasitesini dolduracaklarını, böylece Avrupa’daki en büyük fabrika haline geleceklerini kaydetti. Geçen yıl sattıkları 92 bin adet araçla toplam pazardan yüzde 12 pay aldıklarını vurgulayan Şirket yetkilisi şöyle devam etti: “Yeni araçlarla birlikte bu payı 2-3 puan daha artıracağız. 2016 sonuna kadar planlanan yatırımımız 1.5 milyar doları bulacak. Bu rakamın 400 milyon dolarını geçen yıl gerçekleştirdik. Bu yıl da 700 milyon dolarlık kısmını yapacağız.”

YERLİLİK ORANI YÜZDE 75

2014’te iç pazardaki ithal payının yüzde 67’ye ulaştığını söyleyen Yetkili, yeni modellerin devreye girmesiyle bu oranın azalmaya başlayacağını ifade etti. Tofaş’ın sattığı her 100 araçtan 84’ünü Türkiye’de ürettiğini vurguladı “Üretimdeki yerli oranımız ise, motor ve şanzıman hariç yüzde 75 seviyesinde. Yeni araçların gövde kalıpları Türkiye’de yapıldı” dedi.

YENİ DOBLO BEKLENTİLERİ AŞTI

Fiat Marka Direktörü Okan Baş ise, son 2-3 aylık satış performansının beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini, bu yıl 800 bin adetlik pazar öngördüklerini söyledi. Tofaş olarak bu yıl 100 bin adetlik satış rakamını hedeflediklerini,belirten Baş, şöyle devam etti: “Geçen yılı yüzde 11.6 payla kapattık. Bu yıl hedefimiz yüzde 12.6. Yeni Doblo’nun performansı beklentimizin üzerinde gidiyor. Her gün 70-75 Doblo bağlantısı yapıyoruz. Üstelik bunların yüzde 50’si üst donanım olan premio versiyonları.”olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan 2015 Yeni Kasa Fiat Doblo Özellikleri Görselleri başlıklı makalemizde 2015 doblo ve yeni kasa doblo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sigorta Şirketinden Hasar Bedeli Almak için Kaç Gün Beklenir ?

hasar bedeli sorgulama hasar bedeli hasar bedeli muhasebe kaydı hasar bedeli yansıtma faturası hasar bedelinde kdv hasar bedelinin ödenmesi hasar...

Kapat