Bota dönüşen çılgın cip

Farklı otomobil modelleri ilginç otomobiller suda giden arabalar üstü açık cipler…

Sıcak yaz günlerinde Akdeniz sahillerinde otomobil kullanırken yanımda süzülen manzarasını gördükçe, denizin iyotlu kokusunu aldıkça otomobilimi sağa çekip atlamak gelir içimden serin sulara:) Ancak yol vardır, üşengeçlik vardır serde… İşte Amerika menşeili bir şirket, benim gibi direksiyon başından kalkmadan, hem karada seyahat etmek, hem de denizde yolculuk yapmak isteyenler için 15 saniyede bota dönüşen jip üretmiş efendim.

1961’de üretilen Alman yapımı Amphicar’dan esinlenen şirket, 14 yıl önce başladığı projeyi tamamlayarak, Panther ismini verdiği araçları ekonomik fiyatlarla satışa sunuyor.3.7 litrelik V6 motoru bulunan Panther ekstra tasarımına rağmen, hem karada, hem de denizde benzerleri gibi yüksek bir performans sergileyebiliyor.
Panther sigorta şirketleri tarafından da hem cip, hem de bot olarak sigortalanıyor. Aracı kullanabilmek için birçok eyalette sürücü ehliyeti almak yeterli oluyor ancak bazı eyaletlerde bot lisansı da almak gerekiyor.

BOTA DÖNÜŞEN JEEP GÖRSELLERİ RESİMLERİ

İşte 15 saniyede Bota dönüşen çılgın cip…

Bir önceki yazımız olan Modifiyeli Hacı Murat'lar burada başlıklı makalemizde modifiye, modifiyeli murat 124 ve otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları

  • новости челябинск мир 74

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sakarya ‘lı Corolla banttan indi

Yeni toyota corolla yeni nesil corolla 2014 toyota corolla resimleri yeni toyota nerede üretiliyor... Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TMMT), Sakarya'daki...

Kapat