BMW’nin ilk elektrikli otomobili görücüye çıktı

Bmw elektrikli otomobil modelleri elektrikli otomobiller yeni elektrikli otomobiller elektrikli araba haberleri…

Alman otomobil şirketleri arasında bir ilke imza atan BMW, bugün resmi olarak üç ayrı şehirde eşzamanlı olarak ilk elektrikli aracı i3’ü tanıtacak. New York, Londra ve Pekin’de yapılacak tanıtımı, otomobil meraklıları BMW’nin kendi internet sitesi üzerinden canlı olarak izleyebilecek.
bmw i3
BMW grubunun yönetim kurulu üyelerinin gerçekleştireceği tanıtımda BMW i3 modelinin geliştirilmesi ve teknik donanımı ile ilgili bilgiler verilecek.
BMW, klasik bayi satışlarının yanı sıra i3 aracını internet üzerinden sw satacak. Araç bir kere şarj edildikten sonra yaklaşık 160 kilometre yol kat edebiliyor. Araç 34 bin 950 Euro’dan satışa sunulacak. BMW aracını ‘Büyük değişimler, küçük değişikliklerle başlar’ sloganıyla satacak.
Çevreye saygılı teknolojilere ağırlık veren Alman hükümeti, 2020 yılına kadar ülkede 1 milyon elektrikli otomobilin olmasını hedefliyor.

Kaynak : SABAH

Bir önceki yazımız olan 1.6 litrelik BMW 5 Serisi Türkiye'de başlıklı makalemizde 2013 bmw 520 i ve yeni bmw 5 serisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Elektrikli otomobile devlet desteği

Elektrikli otomobil haberleri Türk elektrikli otomobiller yerli elektrikli otomobil.... 2012 yılı itibariyle 180 bin araçla dünyadaki toplam binek araçların yüzde...

Kapat