BMW i3 Samsung Galaxy Gear ile kontrol edilebiliyor

Samsung Galaxy Gear ile Aracınız Her zaman sizin Kontrolünüzde

BMW i3 modelinin satışa sunulması ve yollara çıkmasıyla birlikte ilk ön plana çıkan özelliği araç  sürücülerin kullandıkları akıllı telefonları aracılığıyla istedikleri zaman otomobilleriyle ilgili gereken bilgiyi uzaktan almasını sağlayan BMW i Remote Uygulaması artık Samsung Galaxy Gear ile de mümkün olacak.
İlk olarak Las Vegas’ta düzenlenen Müşteri Elektronik Fuarı 2014 (CES) kapsamında bir araştırma prototipi olarak tanıtılan Samsung Galaxy Gear ile hayata geçirilen BMW i Remote uygulamasıyla sürücülerin araçları ile ilgili uzaktan bilgi sahibi olabilmesi ve kimi özelliklere uzaktan kumanda edebilmesi sağlanıyor. Entegre SIM kart özelliğiyle BMW i3, dünyada ilk kez elektrikli bir otomobilde eksiksiz ağ bağlantısı sunan model olarak adını otomotiv tarihine de yazdırmış olmasıyla dikkat çekiyor.
Elektrikli otomobil anlayışına yepyeni bir boyut katan BMW i markasının BMW i3 modeli, sunduğu çevreci özellikler kadar teknolojik yönleriyle de ön plana çıkmaya devam ediyor. BMW tarafından geliştirilen BMW i Remote araştırma uygulaması sayesinde kullanıcılar Samsung Galaxy Gear cihazına göz attıklarında yalnızca saat bilgilerini değil, aynı zamanda BMW i3′ün elektrik enerjisine göre kalan menzilini, kalan batarya şarj miktarını ve tüm hareket saatlerini de görebilecekler.
Samsung Galaxy Gear’in dokunmatik ekranı üzerinde uygulama tarafından gönderilen şekillere tıklandığında, BMW i’ye özgü renk ve stilde sunulan detaylı bilgileri içeren bir alt menüye ulaşılıyor. Diğer bir alt menü de kullanıcıyı BMW i Remote Uygulaması tarafından sunulan veriler aracılığıyla kapılardan, camlardan veya cam tavandan herhangi birinin açık olup olmadığı gibi konular ve otomobilin mevcut durumu hakkında bilgilendiriyor. Bu araştırma uygulaması, kullanıcıların navigasyon hedeflerini otomobillerine yollamalarını ve otomobilin iç sıcaklığını ayarlayabilmelerini mümkün kılıyor ve Samsung’un ses tanıma sistemi S-Voice aracılığıyla sesli komutlar kullanılması seçeneğini sunuyor. Tüm bu özelliklerin desteğiyle akıllı kol saati, bilgileri hızlı, doğrudan ve gerçek zamanlı olarak sürücüye sunabiliyor.

Bir önceki yazımız olan 2014 MINI JCW Concept Detroit'te başlıklı makalemizde 2014 mini ve detroit auot show hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni tasarımıyla 2014 VW Polo

2014 Volkswagen polo yeni tasarımı,motoru özellikleri ve fiyat bilgileri

Kapat