Artık O Ceza Kesilmeyecek

trafik cezası ödeme trafik cezalarına itiraz trafik cezaları trafik ceza sorgulama trafik cezası sorgula plakadan trafik cezaları affı 2015….

“Karara göre, suçu işleyen kişi araç sahibi değilse ve cezanın kesildiği zaman diliminde olay yerinde bulunmadığını ispatlarsa cezayı ödemekle yükümlü tutulamayacak.” diyen Avukat Cevat Kazma, cezanın, suçu işleyen kişiye ait olduğunu ve devredilemeyeceğini vurguladı. Ayrıca, Anayasanın 38. Maddesinin suç ve cezaların kanuniliği ilkesi gereğince, hiç kimsenin, işlemediği bir suçtan, ihmali ve kusuru bulunmadığı bir fiilden dolayı ceza alamayacağının altını çizdi.

Çıkan karar Taksileri de etkiliyor Çıkan karar, taksi şoförlerini ve plaka sahiplerini çok yakından ilgilendiriyor. Ticari taksilerin neredeyse tümünün plaka sahibi tarafından kullanılmadığını belirten Cevat Kazma, “Plakaya kesilen cezalarda aracın şoför tarafından kullanıldığı belgelenirse, plaka sahibi cezadan sorumlu tutulamaz. Ceza, o zaman diliminde çalışan şoföre rücu eder” dedi.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Hafif Ticariden Sonra Otomobil Üssü Olduk başlıklı makalemizde 2015 otomobil kampanya, en güncel oto kampanyaları ve güncel oto haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Renault Talisman Yepyeni Bir Tasarım

renault renault talisman renault talisman 2016 renault talisman fiyatları renault talisman 2015 renault talisman türkiye renault talisman yedek parça renault...

Kapat