Arap Şeyhinin özel tasarım otomobili

Arap şehylerinin otomobilleri özel otomobil tasarımları en güzel otomobiller en büyük otomobil modelleri…Efendim zaman zaman petrolun verdiği zenginlikle şaşırtıcı işlere imza atan Arap şeyhlerinin özel tasarım araçlarına sayfalarımızda yer veriyoruz. İşte bu sayfamızda da yine Abu Dabi’den multi milyarder Şeyh Hamad bin Hamdan Al Nahyan‘ın geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Mulhouse kentinde sergilenen devasa özel tasarım aracına göz atacağız.

7,5 metre evet yanlış duymadınız tamı tamına 7,5 metre uzunluğundaki özel yapım otomobilini tanıtan Şeyh Hamed, “melez” otomobilin özelliklerini anlattı. Uzun yıllardır özel yapım 4 x 4 off road arabalarla ilgilendiğini anlatan Hamad, “Large Spider” modeli olarak adlandırdığı ve kendi ismini marka olarak verdiği otomobilin, iki farklı aracın birleşimi olduğunu söyledi. Ford F550 model kamyonet şasisi üzerine, Jeep Wrangler kasası konulup, kaportanın uzatıldığını söyleyen Hamad, motor ve yürüyen aksamda herhangi bir değişikliğin yapılmadığını belirtti. Hamad, “Üzerinde V8 6 litre 400 beygirlik dizel motor var. Ford şasisi üzerine Jeep koyduk, çünkü bu 4×4 arabaların bir sembolü ve bu tür araçlardaki bütün özellikleri taşıyor. Hız ve motor gücü bakımından bu araç yapıldı. Aynı zamanda normal araç gibi de kullanılabiliyor” dedi. Fransa’nın, özellikle de Paris’in sanatsal bakımdan dünyadaki en önemli şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Hamad, “Birçok arkadaşım bu araç için sanat eseri diyor, bu yüzden Fransa’dayım” diye konuştu. Tekerleği 2 metre yüksekliğinde bir başka özel yapım aracının Guinness rekorlar kitabına “Dünyanın en büyük otomobili” olarak girdiğini söyleyen Hamad, arabalara olan düşkünlüğünü, “Abu Dabi’de 200 araçlık bir müzem var. Bu beni mutlu hissettiriyor. Çünkü günlük kullanım dahil bütün modellerden arabalar var orda” sözleriyle ifade etti. Hamad, 7,5 metre uzunluğunda, 2,5 metre genişliğinde ve 2,5 metre yüksekliğindeki Large Spider’ın 160 kilometreye kadar hız yapabildiğini söyledi.

hamad bin hamdan al nahyan auto

hamad bin hamdan al nahyan auto_2

hamad bin hamdan al nahyan auto_3

hamad bin hamdan al nahyan auto_5

hamad bin hamdan al nahyan auto_4

Kaynak: AA

Bir önceki yazımız olan MTV ve Trafik cezalarına rahatlatan af başlıklı makalemizde motorlu taşıtlar vergisi affı ve trafik cezası affı 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Corvette Stingray resimleri özellikleri

2013 Frankfurt otomobil fuarı Chevrolet yeni modelleri Corvette Stingray resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim...

Kapat