Araç Sahiplerine Büyük Müjde

otomobil haberleri otomobil haberleri 2015 güncel otomobil haberleri otomobil kampanyaları 0 faiz faizsiz otomobil kampanyası 2015 ucuz otomobil…

Anayasa Mahkemesi, Araç Sahiplerini sevindirecek bir karara imza attı.Mahkeme, egzoz emisyon ölçümü konusunda yasal yükümlülüğünü yerine getirmiş olan ve belirli süre zarfında yeniden ölçüm yaptırma zorunluluğu bulunmayan motorlu taşıt sahiplerine, yapılan denetim sonucunda doğrudan idari para cezası verilmesini, hukuk güvenliği ilkesine aykırı olduğuna hükmetti.

AYM kararları geriye doğru yürümüyor. Bu nedenle önceden kesilen cezalara ilişkin olarak ödenen paraların iadesi söz konusu değil. Süreç Konya’da aracını muayene ettirmek için Araç Muayene İstasyonu’na giden bir sürücüye, aracının standart dışı emisyon salımın da bulunduğu gerekçesiyle 1000. TL para cezası kesilmesiyle başlamıştı.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Araç Sahipleri Dikkat! Son Gün 30 Haziran başlıklı makalemizde araç muayene, araç muayene tarihi sorgulama ve araç muayene ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hyundai i30 Yeni Otomatik Modeliyle

hyundai i30 hyundai i30 2015 hyundai i30 2015 fiyat hyundai i30 yorum hyundai i30 özellikleri hyundai i30 fiyat hyundai i30...

Kapat