Araç Sahipleri Dikkat

sigorta şirketleri araç kazası sorgulama sigorta sorgulama sigorta hasar sorgulama hasar sigorta hasarlı araçlar otomobil haberleri otomobil vergisi…

İzmir’de karşı tarafın suçlu olduğu maddi hasarlı bir trafik kazası yaşayan oto servis işletmecisi, aracında kazadan sonra oluşan 3 bin 500 TL’lik değer kaybını açtığı mahkemeyi kazanarak sigorta şirketine ödetti.

İzmir’de, bir mahkemenin verdiği kararla, kazadan sonra araçlarda oluşan değer kaybı da tarihe karıştı. İki yıl önce 48 bin TL’lik aracıyla seyir halindeyken karşı tarafın suçlu olduğu maddi hasarlı trafik kazası yaşayan oto servis işletmecisi sigorta şirketine başvurarak aracını tamir ettirdi. Aracını yaptırdıktan sonra satmaya karar veren oto sahibi, satış işlemleri sırasında araçta onarılan ve değiştirilen parçalar nedeniyle 3 bin 500 TL’lik değer kaybı olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Mahkemeye başvuran oto sahibi, sigorta şirketinden değer kaybını karşılamasını talep etti. Mahkeme, Araç sahibinin aracında oluşan değer kaybının 3 bin TL’sinin sigorta şirketi tarafından ödenmesine hükmetti.

“AVUKATA BAŞVURUN”

Önce böyle bir haklarının olduğunu bilmediğini söyleyen Araç sahibi “Başıma gelince öğrendim. Bilmeyenlerin de bu konuda hassasiyet göstermeleri ve bir avukata başvurmalarını öneririm. Örneğin bir müşterimizin aracına çarptılar. Onun da benim gibi kazada suçu yok. Açtığım davayı anlattım. Böyle bir şeyi hiç bilmediğini dile getirdi ve söylediğim için memnun oldu. İki yıl içerisinde bu tür durumla karşılaşan vatandaşlar sigorta şirketlerinden kaybettikleri değeri Yargıtay kararı ile alabilirler” dedi.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Yan Sanayi Parça Uygulaması Haziran'da Başlıyor başlıklı makalemizde kazalı araba, kazalı otolar ve sigorta yedek parça tedarik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yan Sanayi Parça Uygulaması Haziran’da Başlıyor

kazalı otolar kazalı araba yedek parça yedek parça fiyatları sigorta yedek parça tedarik yedek parça volkswagen yedek parça ford... 1 Haziran’da...

Kapat