Aldığınız Akaryakıta Dikkat Edin

akaryakıt fiyatları en iyi akaryakıt cars new cars new cars 2015 autoblog auto modellista auto motor sport akaryakıt kampanyaları araba modelleri…

PÜİS Genel Başkanı Okumuş: Gaz yağı motorine karıştırılarak piyasaya sürülüyor, EPDK bu konuda önlem almalı”
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, gaz yağının motorine karıştırılarak piyasaya sürüldüğünü ifade ederek, bu konuda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) önlem alması gerektiğini belirtti.

Okumuş ve PÜİS Yönetim Kurulu Üyesi Güner Yenigün, akaryakıt bayilerinin ve sektörün sorunlarını aktarmak amacıyla EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti. Akaryakıt piyasasındaki kayıt dışı faaliyetler nedeniyle sektörde haksız rekabet yaşandığını kaydeden Okumuş, “Bir ürün maliyetin altındaki bir fiyatla satılıyorsa, orada mutlaka kayıt dışı bir faaliyet vardır. Yaptığımız çalışmalarda gaz yağının motorine karıştırılarak piyasaya sürüldüğünü tespit ettik. Ayrıca ÖTV’siz yakıtlar da amacı dışında illegal olarak piyasada pazarlanıyor. EPDK’dan bu olumsuz tablonun ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Akaryakıt piyasasında maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışlar, Taşıt Tanıma Sistemi, nakliye ücretleri, dağıtıcı ve bayi karları gibi konular da ele alındı.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan İlk 3 Ayda Oto Satışları Yüzde 50 Arttı başlıklı makalemizde 2015 ucuz otomobiller, auto news ve autoblog hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İlk 3 Ayda Oto Satışları Yüzde 50 Arttı

otomobil satış otomobil satışları 2015 en ucuz otomobiller 2015 ucuz otomobiller newcars,autoblog auto news new cars 2015 autonews europe... Otomobil...

Kapat