2017 Model Skoda Octavia Genel İnceleme

Skoda‘nın en çok satan modellerinden biri olan Octavia yenilendi artık daha konforlu, daha güçlü, daha yenilikçi bir tasarıma sahip.Yenilenen Skoda Octavia’nın motor seçenekleri’de yenilendi.Otomobilde bulunan motor çeşitleri 3’e ayrılıyor.Ayrıca aracın iç kısmında’da birçok yenilik ve düzenlemeler yapılmış.İlk olarak yenilenen Octavia’da yapılan genel yeniliklerden bahsedelim.Otomobilin genel görünümü değiştirilerek daha modern bir görünüm ve daha estetik bir yapı kazandırıldı ayrıca yenilenen motor seçenekleri sayesinde otomobilin daha performanslı ve ekonomik olması sağlandı.Otomobilin yenilenen iç karoserinden bahsedecek olursak kokpit ve orta konsol daha konforlu, kullanışlı ve estetik bir hale getirildi.

Yenilenen Skoda Octavia Artık Daha Güçlü Daha Dayanıklı

2017 Skoda Octavia’nın yenilenen motor çeşitlerini incelediğimizde hem ekonomik hemde performanslı olacak şekilde tasarlanmış olduklarını görüyoruz.Biraz daha detaylı anlatacak olursak yeni motor seçenekleri şu şekilde;

  • 1.0 LT 3 Silindirli 115 PS 200 NM TORK (Turbo Benzin Teknolojisi İle Geliştirilmiş.)
  • 1.4 LT 4 Silindirli 150 PS 250 NM TORK (Turbo Benzin Teknolojisi İle Geliştirilmiş.)
  • 1.6 LT 4 Silindirli 115 PS 250 NM TORK (Turbo Dizel Teknolojisi İle Geliştirilmiş.)

Yeni Octavia Çok Daha Estetik Ve Modern Bir Yapıya Sahip

Yenilenen Octavia’nın genel görünümünden bahsedelim birazda.Aracın yenilenen genel şase yapısı aracı daha estetik ve sportif bir hale getirmiş.Aracın genişletilen dış hacmiyle birlikte iç hacmide genişletilmiş ve daha konforlu, kullanışlı bir hale getirilmiş.

Yeni Skoda Octavia’nın ön kısmını incelediğimizde geniş ve yanlara doğru uzatılmış olan motor kaputu ve neredeyse motor kaputuna kadar uzatılmış olan ön tampon birbirleri ile hoş bir uyum içinde.Ayrıca 2 parça halinde bulunan ön farları ve uzun ön panjuru’da unutmamak lazım.

Aracın yan kısmını incelediğimizde ise kapıların altındaki ince kabartma oldukça hoş duruyor.Ön ve arka farlarında yanlara doğru hafif eğimli olduğu oldukça rahat görülebiliyor.Uzun ve ince bir şekilde olan yan camlarda yine çok güzel bir şekilde tasarlanmış.

Aracın arka kısmı’da yine oldukça modern bir tasarıma sahip.Kısa ve küçük bir şekilde tasarlanan arka farlar ve eğimli bagaj kapağı çok hoş bir uyum sağlıyor.Yine aracın arka tamponu’da geniş ve büyük bir şekilde tasarlanmış.Aracın arka camının büyük olması’da hem işlevsellik hemde görünüm açısından oldukça iyi.

Yeni Octavia’nın içi’de oldukça hoş ve modern bir görünüme sahip.Özellikle’de çift renk olan kokpit gerçekten aracın döşemeleri ile güzel ve hoş bir uyum içerisinde.Ayrıca kokpitin tam ortasına birde multimedya ekranı eklenmiş bu da aracın içini daha teknolojik hale getirmiş durumda.

Otomobili genel olarak inceledik gerçekten gayet performanslı, konforlu ve ekonomik bir araç.Otomobilin iç ve dış tasarımı’da gerçekten çok güzel tasarlanmış hem kullanılabilirlik hemde görünüm açısından oldukça iyi.Unutmadan otomobilin tüm motor seçenekleri’de yeterli performansı ve yeterli ekonomiyi sağlıyor.

 2017 Model Skoda Octavia Detaylı Görselleri

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Skoda Kodiaq'ın İlk Detayları Belli Oldu başlıklı makalemizde 2017 skoda kodiaq, 2017 skoda kodiaq genel özellikleri ve 2017 skoda kodiaq inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2017 Model Seat Leon Viyana Fuarı’nda Görüntülendi

Seat'ın yıllardır en çok satan modellerinden biri olan Leon modeli geliştirilerek çok daha iyi bir hale getirildi.Yenilenen Seat Leon'un iç,...

Kapat