2016 Hyundai Sonata Hybrid Detaylı İnceleme

Hybrid motorlu otomobillerin trafikte gittikçe artmasıyla artık otomobil firmaları Hybrid teknolojili otomobiller üretiyor.Hybrid teknolojisi diğer motorlara göre hem daha ekonomik hemde çok daha çevre dostu ayrıca Hybrid teknolojili motorlar diğer teknoloji motorlara göre çok daha sessiz çalışıyor.

Hyundai‘nin lüks otomobillerinden biri olan Sonata modeli artık Hybrid teknolojisi ile üretilecek.Hybrid teknolojili yeni Sonata’ların güç ve yakıt değerleri ise oldukça iyi.Ayrıca yeni Sonata‘lar yeni görünümüyle’de oldukça dikkat çekiyor.Fakat otomobilin fiyatının ne kadar olacağı hakkında şuan bir bilgi yok.

detaaa

Yeni Hyundai Sonata eski modellerine göre çok daha sıradışı ve kalıplı bir tasarıma sahip.Yeni Hyundai Sonata Hybrid motor teknolojisi ile müşterilere sunulacak.Yeni Sonata Hybrid 2.0 Litre gücünde GDI teknolojili,154 HP güç üretebilen bir motora sahip ayrıca 38 kW’lık elektrik motoru ile gücünü 51 HP arttırabiliyor.Yeni Sonata eski sürümlerine göre %4 daha fazla güçlü,%5,5 daha fazla tork üretebiliyor ve aracın gücü 205 NM’ye çıkartılmış.

Ayrıca yeni Sonata Hybrid’te 6 ileri otomatik vites bulunuyor buda aracın sürüş konforunu oldukça arttırıyor.Aracın dış görünümü’de gayet güzel ve yenilikçi bir tasarıma sahip.Özellikle’de büyük ön farlar ve büyük ön panjur aracın görünümünü iyileştirmiş.Aracın arka kısmında bulunan ve gittikçe incelen arka farlar ise aracın tasarımını daha iyi hale getirmiş.

2016 Hyundai Sonata Hybrid Detaylı Görselleri

 

Bir önceki yazımız olan Yenilenen Hyundai Elantra'nın Tasarımı Nasıl ? başlıklı makalemizde hyundai, hyundai elantra ve hyundai elantra 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Toyota’nın Bu Modeli Artık Türkiye’de Üretilecek

Toyota'nın yeni üretmeye başlayacağı crossover modeli Türkiye'de üretilecek.2016 yılının sonlarına doğru seri üretime geçecek olan yeni crossover modeli sıradışı tasarımıyla...

Kapat