2015 Yeni Kasa Fiat Doblo Özellikleri Görselleri

Makyajlı kasa 2015 doblo yeni model doblo yeni kasa doblo nasıl yeni kasa doblo fiyatları 2015 doblo özellikleri resimleri… 

Ülkemizin en tutulan hafif ticari araçlarından Doblo, baştan aşağı yenilenirken, dünyada ilk olarak Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilendi. Yeni Doblo 180 bin adet üretilecek, 80’den fazla ülkeye ihraç edilecek. Yılsonunda ise ABD’ye de gidecek. 2021 yılına kadar ABD’ye 175 bin adet ihraç edilecek.

Yeni Fiat Doblò’nun tamponları, inceltilmiş ve eğimli tavanla uyumlu, öncekilerden farklı kaputu ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Dobló’nun kabin içindeki değişiklikleri de ayrıca öne çıkıyor. Yenilenen gösterge panelinin yanında gösterge paneli grafikleri, kaplamaları, direksiyon simidi ve kapı panelleri de dikkat çekici yenilikler arasında.

Dobló’nun yolcu bölümünde öne çıkan diğer özellikler arasında, elektrikli kapı camları, Bluetooth radyo ve USB girişi bulunan eğlence sistemi, 5 inç renkli dokunmatik ekranla entegre navigasyon sistemi ile dijital radyo playback’i (DAB) bulunan Uconnect sistemi yer alıyor.

Yeni Dobló’nun işlevselliği, formu, ergonomik kapı kolları ve aracın içine hem kolay hem de uygun erişim imkânı sunan 180° açılır arka kapılarla da ortaya çıkıyor.

Maksimum 1 tona kadar yük taşıma ve 5 m3’lük yükleme hacmiyle Dobló, her türlü kullanım şekline uygun olduğunu gösteriyor. Yeni Fiat Dobló, performans seviyesi bakımından yükü ne kadar olursa olsun, tüm sürüş koşullarında üstün konfor ve yol tutuşu sunan bağımsız Bi-link arka süspansiyonlara sahip bulunuyor.

Fiat Professional’ın “tek görev-tek motor” stratejisiyle uyumlu olarak, 1.4 TurboJet çift yakıtlı (benzin/metan) motoru araçta görev yapacak.

1.3 litre ve 1.6 litre turbo benzinli motorlar için tork seviyesi arttırılan yeni Doblò, düşük devirde daha yüksek tork (1.3 MJet motorda bu oran yaklaşık % 40 arttırılmıştır) sunuyor.
90 beygir gücündeki 1.3 MultiJet II ve 105 beygir gücündeki 1.6 MultiJet II motorlar, “EcoJet” versiyonunda da mevcut ve Start&Stop sistemi kullanımı, düşük yuvarlanma dirençli lastikleri, düşük viskoziteli yağı, “akıllı” alternatörü, çeşitli yağ değişim pompaları ve aerodinamik paketi sayesinde yakıt tüketimi ve emisyon düzeyi bakımından da önemli bir azalma sunuyor.

Yeni Fiat Doblò’da Traction+ sistemi de bulunuyor. Bu sistem ağırlık yüklemeden ve işletme maliyetlerini (4×4 sistemlerde olduğu gibi) arttırmadan daha zayıf yol tutuşlu yüzeylerde (karlı veya çamurlu gibi) bile daha fazla çekiş sağlıyor.

Kabindeki sesi ortalama 3 dB azaltabilen yolcu bölümündeki ses yalıtım çözümleri sayesinde akustik performans seviyesi bakımından da geliştirilen yeni Doblòlar’da 6 adet turbo dizel ve 3 adet benzinli motor seçeneği bulunuyor.

Bu motorlar dizel versiyonlarda; 1.3 MultiJet II 75HP ve 90 HP 200 Nm 1.6 MultiJet II 100 HP ve 105 HP 290 Nm, otomatik şanzımana sahip 1.6 MultiJet II 90 HP 200 Nm ve MultiJet II 135 HP 320 Nm; benzinli motor seçeneklerinde ise 1.4 lt 95 HP 127 Nm, 1.4 TurboJet 120 HP 206 Nm ve 1.4 TurboJET 120 HP 206 Nm çift yakıtlı (benzin/metan) olarak sıralanıyor.

Fiat Dobló’nun yol tutuşu, elektronik denge kontrol sistemlerinin standart olarak kullanımıyla güçlendirilmiş. Bu sistemler arasında; elektronik fren gücü dağılımı EBD ile ABS, ASR (Kayma Önleyici Düzenleme) ile tamamlanan ESC, HBA (Hidrolik Fren Desteği) ve sürücüye yo kuşta kalkış sırasında yardımcı olan Hillholder sistemleri bulunuyor. Ön hava yastıkları ile hem başı hem de göğsü koruyan ön yan hava yastıkları, bunlara ek olarak lastik basıncı görüntüleme sistemi de güvenlik donanımlarını tamamlıyor.

2015 MAKYAJLI KASA FİAT DOBLO GÖRSELLERİ

 

Bir önceki yazımız olan Hem 9 Vites Hem 4 Çeker Mart'ta Piyasada başlıklı makalemizde fiat 500, fiat 500 dizel ve fiat 500 fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları

  • fiat doblo 2015
  • doblo 2015

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Detroit Otomobil Fuarı’nda Görücüye Çıkan Otomobiller

Yüze yakın yeni model aracın tanıtılacağı Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı (NAIAS) ABD’nin Detroit kentinde başladı. İşte fuarda tanıtılan muhteşem...

Kapat