2015 Nissan GT-R Nismo örtüsünü kaldırdı

Yeni Nissan GT-R Nismo resimleri özellikleri Tokyo Otomobil Fuarı Nissan yeni modelleri yeni spor otomobilleri otomobil haberleri…

Nissan’ın merakla beklenen modeli GT-R Nismo geçtiğimiz gün Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılırken, bu spor otomobilin artık daha da güçlü bir versiyona sahip olduğu gözlendi. Nissan’ın performans modellerini hazırlayan firma NISMO, genelde güçlendirmekte çekinceli davrandığı araçların ardından GT-R’da kelimenin tam anlamı ile bir patlama yapmış.

Genişletilmiş yeni ön tamponunun altına karbon fiber splitter eklenen aracın hava girişleri ve aerodinamik parçalarının alt kısımları kırmızıya boyanmış. GT-R’ın GT500 organizasyonunda yarışan versiyonundan alınmış gibi duran 20 inç çaplı jantlar siyaja boyanırken genişletilen yan etekler ve yan aynalar da karbon fiberden üretilmiş.
Bu malzemenin kullanımı arka kısımda da devam etmiş. Bagaj kapağının üzerine eklenen büyük spoiler ve yenilenen arka tamponun alt kısmı da karbon fiberden üretilirken farklı bir difüzör ve arka hava çıkışları dikkat çekici farklılıklar.

Büyüyen spoiler sayesinde 300 km/s süratte 100 kg ek bastırma kuvveti uygulanırken tamamen yenilenen süspansiyon sistemi daha da başarılı bir yol tutuşu garanti ediyor. Frenleri de güçlendirilen otomobilin egzoz ve direksiyon sistemi de yenilenmiş.
Dört gövde rengi seçeneğine sahip olan Nissan GT-R Nismo’nun iç mekanında siyah-kırmızı deri döşemeler ve kontrast renkli dikiş iplikleri dikkat çekiyor. Alcantara kaplı direkiyon simidinde merkez pozisyonu işaretlenirken Recaro imzası taşıyan yeni koltukların arka kapağı karbon fiberden üretilmiş.
Kaput altında da çalışmalar yapan NISMO çift turbo beslemeye sahip 3.8 litre hacimli V6 motoru 600 beygir güç ve 652 Nm tork üretebilecek şekilde modifiye etmiş.

Bir önceki yazımız olan Nissan BladeGlider çook farklı başlıklı makalemizde bladeglider, elektrikli otomobiller ve konsept otomobiller 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İlk yerli yapım otomobil Lazrover :)

Yerli yapım otomobil modelleri ahşap arabalar türk yapımı araba ilginç otomobil modelleri Karadeniz işi araba Lazrover resimleri...

Kapat