2015 Citroen C4 Castus

 

2015 Citronen C4 Cactus

2015 Citroen C4 Cactus’ün öne çıkan özellikleri

– İlk defa Citroen tarafından geliştirilen ve kullanılan, aracı korumaya yönelik son derece şık, 4 farklı rengi ile kişiselleştirilebilen hava kapsülleri :  Airbump,

– 7 inç dokunmatik ekranın etrafına yerleştirilen kontrollerle hem bağımsız hem de birbiriyle bağlantılı kontroller sunuluyor.

– Kanepe tarzı geniş ön koltuk dikkat çekiyor.

– Dünyada ilk kez yapılan bir uygulamayla sürücü hava yastığı (Airbag in Roof teknolojisi) tavana yerleştirilerek, hem önde oturan yolcu için hem de eşya koymak için daha fazla alan sağlıyor.

– Kabinin aydınlık kalmasını ancak sıcak olmamasını sağlamak amacıyla güneş gözlüklerinin özelliklerine sahip ısı yalıtımlı panoramik açılır tavan fark  yaratıyor.

Değişen yeni dünyada tüketici beklentileri otomobillerin de nasıl olması gerektiğini belirliyor. Citroen C4 Cactus fonksiyonel ve benzersiz tasarımı ile C segmentinde diğer modellerden ayrılan özel bir model. Citroen C4 Cactus otomotiv tasarımında fonksiyonelliğin öne çıktığı yeni bir dönemin habercisi olarak dikkat çekiyor.

Crossover çizgisinin geleceğinin  gerçek bir dışa vurumu olan Citroen Cactus; benzersiz tasarımı ve tüm yolcular için konforu, faydalı teknolojiler ile birlikte vaat ediyor. Citroen C4 Cactus’te rahat bir iç mekan oluşturabilmek için 2,60 m’lik dingil mesafesi sunuluyor. Kompakt bir hatchback otomobil boyutlarında olan C4 CACTUS, 4,16 m uzunluğa ,  1,73 m’lik genişliğe ve  1,48 m yüksekliğe sahip.

Yeni dünya düzeninin  otomobil anlayışına göre yaratılan benzersiz özelliklere sahip C4 CACTUS , farklı tasarım anlayışını daha fazla konfor ve daha yararlı teknolojiler ile bir araya getiriyor. Kanepe tarzı koltuk yapısı, şık valizlere gönderme yapan kapı kolları ve Citroen mühendisleri tarafından geliştirilen Air Bump isimli 34 adet koruyucu hava kapsülü ile otomobil dünyasında Citroën’e özgü ilkleri sunuyor. Airbump tasarımın temelinde stil ve fonksiyonun birleşimi yatıyor. Citroen C4 CACTUS’ün yan yüzeyleri ile ön ve arka tamponlarını kaplayan Airbump, otomobilin saf ve pürüzsüz tasarımına grafiksel bir yapı sağlıyor. Dört farklı renk seçeneği ile sunulan Airbump , geniş bir yelpazede sunulabilmek için on farklı gövde rengi ve üç iç mekan rengi  seçenekleri ile kişiselleştirilebiliyor.

Otomobilin içerisinde de yine akıl dolu tasarım öğeleri yer alıyor. Tüm araç sürüş ve konfor fonksiyonları (klima, medya , navigasyon, , telefon ve sürüş yardımcıları ) 7 inç’lik dokunmatik bir ekran ile kumanda ediliyor.

Şık bir valizden esinlenerek tasarlanan deri kayış şeklindeki kapı kolları ve menteşeler, C4 CACTUS’e hiç bir rakibinde olmayan özel bir tasarım üstünlüğü sağlıyor. Aynı tasarım öğeleri torpidonun üst kısmındaki kabartmalarda da bulunuyor. C4 Cactus sanat eserlerini andıran özel torpido bölümünü oluşturabilmek için otomobil tarihinde başka bir ilke daha imza atıyor. C4 Cactus ön yolcu koltuğu güneşliğe yerleştirilen hava yastığı ile dünyada bir ilki gerçekleştirerek hava yastığı boşluğu olmadan tasarlanmış şık bir torpido bölümüne sahip oluyor.

Geleneksel vites kolu C4 CACTUS modelinde yerini dijital bir ekran ve tuşlara  bırakıyor. Bu basitleştirilmiş kontrol fonksiyonu ‘’easy push ‘’ sistemi ile sadece D,N ve R tuşları içeriyor. Araçta aynı zamanda manuel vites geçişleri için direksiyonun arkasında vites kulakçıkları yer alıyor.

Akılcı bütçeler..  En yeni nesil verimli motorlarla en uygun platformu sunmak için yaratılan teknolojiler sayesinde C4 Cactus standart bir C sınıfı otomobilden ortalama 200 kilogram daha düşük bir ağırlığa sahip. 1000 kilogramın altında kalan ağırlığı ve verimli motorları ile C4 Cactus, sürüş keyfini, düşük yakıt tüketimiyle birleştiriyor. (Dizel versiyonda kilometre başına yalnızca 82 gram karbon emisyonu veya yalnızca 3,1 litre yakıt tüketimi ve benzinli versiyonda kilometre başına 100 gramdan daha düşük CO2 emisyonu).

Bir önceki yazımız olan Bayanlara Özel Citroen DS3 başlıklı makalemizde bayan otomobilleri ve citroen ds3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları

  • citroen 2015

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2015 Makyajlı Ford Focus Cenevre’de görücüye çıkacak

2015 model yeni nesil Ford Focus yenilenen makyajlı  yüzüyle Cenevre'de!Ford,yenilenen modeli olan Focus'u Mart ayı sonunda Cenevre'de sergilemeye hazırlanıyor.

Kapat