2014 Toyota Corolla’dan ilk kareler

Yeni Toyota Corolla resimleri trafiğe çıkış tarihi 2014 toyota corolla ne zaman yeni kasa toyota corolla 2014…

yeni kasa toyota corolla 2014

Japon otomobil devi Toyota, artık bir fenomen haline gelen modeli Corolla’yı yedi yıllık bir aradan sonra Sakarya fabrikasında yeniden üretmeye hazırlanırken, halen bir sır perdesi olan otomobil 6 Haziran’da gün ışığına çıkmaya hazırlanıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Humster3d’nin kendi bünyesinde hazırladığı ilk render çalışmaları, yeni Corolla’yı dört gözle bekleyen hayranlarını iyice heyecanlandırdı…
Toyota ‘nın geçtiğimiz hafta yayınladığı ilk teaser fotoğrafı ve 2013 Şangay Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan akabinde yeni Toyota Corolla Hybrid’in habercisi olarak nitelendirilen Yundong Shuangqing II isimli konsept araçtan etkilenen şirket başarılı bir çalışmaya imza atsa da bu video ve görsellerin hiç bir resmiyet taşımadığını hatırlatalım.
150 milyon euro yatırımla Toyota’nın Sakarya fabrikasında üretilecek olan yeni Corolla, dünyada ilk kez Türkiye’de sergilenecek.
7 yıl sonra Sakarya’da yeniden üretilmeye başlanacak yeni Corolla’nın ülkemizde vitrine çıkmasında Toyota Türkiye’nin ‘En önemli barutumuz yeni Corolla, Cenevre’de harcamayalım’ iknası etkili oldu. Böylece 39 milyon adetle dünyanın en çok satan otomobili unvanına sahip olan Toyota Corolla’nın sır perdesi ülkemizde kalkacak.
Toyota Türkiye, 6 Haziran’da Corolla’nın tanıtımını gerçekleştirecek. 11’inci jenerasyon Corolla’nın deneme üretimleri Sakarya tesisinde başlarken, Haziran’da seri üretime geçilecek. Sedan aracın piyasaya çıkış tarihi ise yılın üçüncü çeyreğinde olacak.

yeni kasa toyota corolla 2014_2

yeni kasa toyota corolla 2014_3

yeni kasa toyota corolla 2014_4

Bir önceki yazımız olan Yeni Toyota RAV 4 fiyatları ve özellikleri başlıklı makalemizde yeni toyota rav4 fiyat ve özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çin malı çakma otomobiller ve asılları

Kopya çin otomobilleri çakma çin malı otomobiller Çin otomobilleri... 1,344 milyarlık devasa nüfusu ile oldukça yüksek bir endüstriye sahip Çin,...

Kapat