2014 Toyota Avensis (Fiyat ve Özellikleri)

2014 Toyota Avensis fiyatları özellikleri resimleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri toyota fiyat listesi 2014…

Toyota ‘nın “Yenilenen Yüzüyle Toyota Türkiye Turu” devam ederken sıradaki durak Diyarbakır oldu. Etkinlikte başta Corolla olmak üzere Auris, Verso, Yaris, Avensis ve RAV4 modellerinin tanıtımı yapılrken, otobinbir.com olarak bizlerde sayfalarımızda Toyota’nın yenilenen yüzüne göz atmaya devam ediyoruz. Hatırlarsanız daha önce “Yeni Toyota RAV 4 fiyatları ve özellikleri” başlıklı makalemizde Toyota’nın SUV segmentindeki temsilcisi RAV 4 ‘e göz atmış, sileri bu otomobil hakkında bilgilendirmiştik.  Ayrıca “Yeni Toyota Auris fiyatları özellikleri resimleri” başlıklı bir diğer makalemizde de yine yeni Auris hakında bilgileri sunmuştuk. Bu sayfamızda ise Toyota’yı orta sınıfta sedan ve station karoserlerle temsil eden Avensis hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Şık tasarım Zarif ve işlevsel Avensis’te akıcı hatlar, ızgara ve ön farların yarattığı karizmatik yeni görünümle birleşiyor. Aerodinamik tasarım otomobilin geliştirilmiş dinamik yönünü yansıtıyor.

Birinci sınıf kalite Özenle tasarlanmış ve üretilmiş iç mekan gümüş vurgular gibi göz alıcı detaylar ve kaliteli malzemeleriyle ön plana çıkıyor.

Üstün teknoloji Direksiyon destekli araç denge kontrol sistemi, sürüşe duyarlı ön farlar gibi sezgisel teknolojiler yol güvenliğini arttırmak için tasarlanmış. Geri görüş kamerası ve birçok özelliği aynı anda sunan Touch&Go her olasılığa karşı hazırlıklı olmanızı sağlıyor.

Elegant, Elegant Extra ve Premium seçenekleri ile satışa sunulan Avensiste üçü benzinli olmak üzere toplam dört farklı motor seçeneği sunuluyor. Hepsi atmosferik beslemeye sahip benzinli motorlar; 1.6 litre, 1.8 litre ve 2.0 litre hacme sahipken turbo beslemeli dizel motor 2.0 litre hacme sahip. 1.6 litrelik benzinli motor ve 2.0 litrelik dizel motor sadece manuel şanzıman ile sunulurken, 1.8 ve 2.0 litrelik benzinli motorlar sadece Multidrive S adı verilen otomatik şanzıman ile sunuluyor. 132 hp güce sahip 1.6 litrelik benzinli motor Avensis’i 10.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırırken aracın ortalama 6.5 litre yakıtla yetinebilmesine imkan tanıyor. 147 hp güce sahip 1.8 litrelik benzinli motor ise otomatik şanzımanle beraber Avensis’i 1.6 litrelik benzinli motor gibi 10.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırıyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 6.6 litre olarak veriliyor. Avensis’in 10 saniyede 100 km/s hıza ivmelenmesini sağlayan 2.0 litrelik benzinli motor ise 152 hp gücünün sunduğu performans ve otomatik şanzımanın konforuna karşın 6.9 litrelik ortalama tüketim değeriyle öne çıkıyor. Avensis’in tek dizel seçeneği olan 124 hp güce sahip 2.0 litrelik dizel motor ise emsallerine göre düşük güç üretmesiyle dikkat çekiyor. Bu motor ile Avensis 0’dan 100 km/s hıza 9.8 saniyede ulaşırken aracın 4.6 litrelik ortalama yakıt tüketim değeri öne çıkıyor.

toyota avensis 2014 fiyat listesi

Bir önceki yazımız olan BMW motorlu ilk Toyota başlıklı makalemizde 2014 verso, bmw ve dizel hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cem Yılmaz ‘ın yeni oyuncağı

Cem Yılmaz'ın otomobilleri ünlülerin arabaları en lüks otomobiller Bentley Continental GT V8 fiyat bilgileri resimleri özellikleri...

Kapat