2014 MINI JCW Concept Detroit’te

2014 MINI John Cooper Works Concept trafiğe çıkış tarihi resimleri özellikleri yakıt tüketimi fiyat bilgilei motor ve şanzıman seçenekleri…

Daha önceki otobinbir.com sayfalarında kapılarını geçtiğimiz gün ziyaretçilerine açan Detroit Otomobil Fuarında dünya prömiyerinin yapılacağını duyurduğumuz ve otomobil hakkında önemli ipuçları verdiğimiz haberimizin ardından Mini severlerin dört gözle beklediği etkinlik gerçekleşti. 2014 MINI John Cooper Works Concept Detroit’te sahneye çıktı…

Yeni MINI ile daha fazla yenilik, daha fazla genişlik, daha fazla sürüş heyecanı. MINI’nin son nesli olan F56 modeli, bir kez daha kişisel tarz, premium kalite ve son teknolojinin öncülüğünü yapıyor. Tasarımının tamamen evrimsel nitelikte sadeleştirilmesi, tümüyle yeni motorlar ve yenilikçi sürüş destek sistemleri, MINI’yi her zamankinden daha atletik, verimli, heyecan verici ve yenilikçi yapıyor. Otomobilin karakteriyle özdeşleşmiş go-kart ruhu, artırılmış sürüş konforu ve ilk kez opsiyonel bir özellik olarak sunulan ayarlanabilir amortisörlerle zenginleştiriliyor.
Yeni MINI’nin dört koltuğu da hareket alanını artırırken, bagaj bölmesi yüzde 30 oranında genişletiliyor. Yeni bir ekran ve kullanım konsepti, yenilikçi sürüş destek sistemleri ve en güncel MINI Connected özellikleri de sürücü ve MINI arasında daha sıkı bir bağ kurulabilmesini sağlıyor. Yeni MINI aynı zamanda sınıfında LED farlara ve Head-Up Display’e sahip ilk otomobil.
MINI Cooper ve MINI Cooper S modelleri ile geliştirilen standart 6 ileri manuel şanzıman veya opsiyonel 6 ileri otomatik şanzımanla sipariş edilebilecek. Motorlar ve şanzıman, ağırlığı optimize edilmiş tasarım ve geliştirilmiş aerodinamik özellikler, kapsamlı MINIMALISM teknolojisiyle birlikte yeni MINI’nin gelişmiş verimliliğine katkıda bulunuyor.

Türkiye’de de son derece sportif özelliklere sahip olan MINI John Cooper Works modelleri, özellikle performans tutkunu MINI meraklılarının imdadına yetişiyor. NAIAS 2014′te MINI ziyaretçilerine, markanın çok derinlere kök salmış olan yarış tutkusunun geleceği hakkında bir ilk izlenim sunuluyor.
Geçtiğimiz haftalarda yeni nesil modelleri tanıtılan MINI’nin en sportif modeli John Cooper Works konsept versiyonuna kavuştu.
Geniş hava girişlerine sahip ön tampon, kontrast renklerde şeritler, 18 inç çaplı jantlar, daha büyük bir spoiler, sportif görünümlü arka tampon, difüzör, kırmızı renkli fren kaliperleri, ortaya yerleştirilmiş ve çevresinde karbon fiber muhafaza bulunan çift egzoz çıkışı otomobilin tasarım farklılıklarından öne çıkanlar.
İç mekan fotoğrafları henüz paylaşılmayan otomobilin performans verileri açıklanmasa da Cooper S’te görev yapan turbo beslemeye sahip 2.0 litre hacimli motorun daha güçlü bir versiyonunun bu aracın kaputu altında da yer bulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni MINI hırçın görünümüyle yollara çıkıyor başlıklı makalemizde mini cooper jcw hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2015 GMC Canyon Detroit’te sahneye çıktı

2015 GMC Canyon resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri GMC yeni pick-up Detroit otomobil fuarı haberleri...

Kapat