2014 Ford Transit Courier görücüye çıktı

2014 Ford Transit Courier özellikleri motor seçenekleri yakıt tüketimi resimleri trafiğe çıkış tarihi…

ford transit courier 2014

Ford ‘un ticari-binek ailesi yeni eklenen modeller ile geişlerken bu modellerin ilk başında ise geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan Tourneo Courier’ın ardından sıra ticari versiyonu Transit Courier’da.

Ticari ve binek model arasında göze çarpan en önemli fark ticari versuyonun siyah renkli tamponları sanırım. Ayrıca aracın kokpit kısmı hariç yan ve arka camlar tüm ticari araçlarda olduğu gibi yerlerini sac panellere bırakmış. İç mekanını da platform kardeşi Fiesta ile paylaşan Transit Courier 2.3 metreküpe ulaşan bir yükleme hacmi sunuyor.
4.16 metre uzunluğa sahip olan aracın taban seviyesinde taşıyabileceği en uzun yük 1.62 metre olsa da opsiyonel olarak sunulan ve katlanıp yatırılabilir yolcu koltuğu ile bu uzunluk 2.59 metreye ulaşıyor. Bagaj bölümünde birçok sabitleme noktası sunan araçta opsiyonel olarak LED bagaj aydınlatması da eklenebiliyor.
Tamamı Start-Stop sistemiyle donatılan motorlarını da platform kardeşinden tanıdığımız araçta kullanılan 1.5 ve 1.6 litre hacimli turbo Diesel üniteler 75 ve 95 beygir güç üretebilirken 1 litre hacimli benzinli motor 100 beygir gücünde.
ford transit courier 2014_2

ford transit courier 2014_3

ford transit courier 2014_4

ford transit courier 2014_5

ford transit courier 2014_6

Bir önceki yazımız olan Yeni Ford Kuga fiyat ve özellikleri başlıklı makalemizde ford kuga fiyatları ve yeni ford kuga hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 Dünya Otomobil Ödülleri açıklandı

Dünyanın en iyi otomobilleri 2013 en iyi otomobil modelleri New York Otomobil Fuarı haberleri... Dünyanın en iyi otomobilleri 113. New...

Kapat