2014 Alfa Romeo 4C Spider Concept Cenevre’de

İtalyan otomobil üreticisi olan Alfa Romeo,üstü açık süper spor otomobil modeli 4C Spider Concepti Cenevre Otomobil Fuar’ında görücüye çıkardı.

Beyaz gövde rengiyle dikkat çeken Alfa Romeo 4C Spider konsepti, hafif gövde yapısı ve yürüyen aksamının yanında, arka orta konumlu motoru ve arkadan itişli yapısıyla asfalt canavarı hakkında önemli ipuçları sundu.

Alfa Romeo’nun, üstü açık süper spor otomobili Alfa 4C Spider konsepti, 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Seri üretimine 2015 yılının ilk çeyreğinde başlanması hedeflenen Alfa 4C Spider konsept, kaslı ve atletik gövde yapısı ile modern Alfa Romeo tasarım anlayışının göz alıcı unsurlarını taşırken, maksimum sürüş keyfi ve güvenlik öğeleri sunması ile de Alfa Romeo DNA’sını barındırdığını ispatladı.

Yaklaşık 4 metre uzunluğa ve 2.4 metrelik aks mesafesine sahip olan iki kişilik Alfa Romeo konsepti, karbon ve aluminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde hafifletilmiş gövde yapısıyla dikkat çekiyor. Alfa Romeo 4C Spider Konsept sahip olduğu kumaş tavan ile dikkat çekerken, tamamen karbon fiberden meydana getirilen şasisiyle, gövdeyi destekliyor.  4C Spider konsept, arka çerçeve yapısı ve çarpışma bölmelerinde ise yoğun şekilde aluminyum kullanılmış olmasıyla da ön plana çıkıyor. TCT otomatik şanzımanla motorun üretttiği gücü arka tekerleklerine ileten Alfa Romeo 4C Spider konsept,  0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayarak 250 km/s’nin üzerinde son hıza erişebiliyor. Alfa Romeo 4C Spider konsept, azami çevikliği ve yol tutuşu garanti eden sofistike bir süspansiyon sistemine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Arkadan itiş ve olağanüstü ağırlık – güç oranıyla birlikte kombine edilen süspansiyon sistemi, ön aksta %40, arka aksta %60 ağırlık dağılımıyla safkan Alfa Romeo sürüş zevkini garanti ediyor.

Kökleri gerçek birer Alfa Romeo efsanesi olan Giulietta Spider’dan 8C Competizione’ye kadar uzanan, agresif ama aynı zamanda nostaljik tasarım öğelerini çevik gövdesinde barındıran Alfa Romeo 4C Spider konsept açıkça bir “Alfa” olduğunu haykırıyor.

2014 ALFA ROMEO GÖRSELLERİ FOTO GALERİ

Bir önceki yazımız olan En hızlı Alfa Romeo Türkiye 'de başlıklı makalemizde alfa romeo 4c ve en hızlı otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan Juke makyajlandı! (2015)

Nissan,Cenevre Motor Show'da ilk kez sergilediği 2015 mpdel makyajlanan Juke modeli ile kompakt crossover segmentine damgasını vuracak.

Kapat