2013 Ford Transit Torneo Custom

2013 Ford transit fiyat bilgileri yakıt tüketimi özellikleri resimleri kampanya fiyatları…

2013 ford transit_4

Ford’un yeni ticari modelleri Transit Custom, 43 bin 750 TL’den başlayan fiyatlarla, Tourneo Custom ise 59 bin 925 TL’lik başlangıç fiyatıyla pazara girdi.
Yeni ürün ailesinde minibüs, van ve kombi gövde tipleri ve geniş donanım seçenekleri bulunuyor.
Türk tüketicisinin yakından tanıdığı Transit ailesi genişledi. Bugüne kadar hep orta ticari araç sınıfında mücadele veren Transit modeli, aileye yeni eklenen Transin Custom ve Tourneo Custom modelleriyle hafif ticari sınıfında da temsil edilecek. Transit Custom ve Tourneo Custom modelleri, tümüyle Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilmiş. Üretim içinse seçilen adres Ford Otosan’ın Kocaeli fabrikası… Bu proje için 315 milyon dolar yatırım yapılmış. Bunun yanında yan sanayiye de 150 milyon dolar yatırım gerçekleştirilmiş.
Tüketiciler minibüs tipi Tourneo Custom’a 59 bin 295 TL’den başlayan fiyatlarla, Transit Custom Van’a ise 43 bin 750 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilecekler.
Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde binek otomobillerde görmeye alıştığımız ESP, Şerit Takip Sistemi, Yokuş Kalkış Sistemi, Dinamik Tork Kontrolü, geri görüş kamerası gibi teknolojileri de beraberinde getiriyor. Ayrıca Aktif Devrilme Kontrolü, Yüke Duyarlı Kontrol, Aktif Savrulma Kontrolü gibi ticari araçların sürüş güvenliğini artıran donanımlar da Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde bulunacak.
Transit Custom ve Tourneo Custom sahip olduğu 2.2 litre geliştirilmiş, Duratorq TDCi dizel motoru ile sınıfının en düşük yakıt tüketimini sunma iddiasında. 100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonlarıyla sunulan bu motor, Euro 5 normunu karşılayan araçlarda standart olarak Otomatik Start/Stop sistemi ile birlikte satılacak. Fabrika verilerine göre motor ortalama 6,6 litre/100 km yakıt tüketimini sunarken, kilometrede 174 gr CO2 salımı yapıyor.
Van Trend, Kombi Trend ve Kombi Deluxe versiyonlarına sahip Transit Custom’ın Trend versiyonunda ESP ve Dinamik Tork Kontrolü, elektrikli yan aynalar, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon gibi donanımlar standart olarak yer alıyor. Trend, Titanium ve Titanium Plus donanım seçeneklerine sahip Tourneo Custom’ın giriş seviyesindeki Trend versiyonunda ise Ford SYNC, perde ve yan hava yastıkları, ön ve arka park sensörü, önden ve arkadan üflemeli klima, entegre yan perdeler ve karartılmış arka camlar, yatabilen arka koltuklar, ısıtmalı ve bel destekli sürücü koltuğu, 16 inçlik alüminyum jantlar ve halı taban kaplaması gibi özellikler standart olarak bulunuyor.
Sekiz ya da dokuz koltuklu düzenlemelerle sunulan Tourneo Custom, 4.97 metrelik kısa şasi ve 5.34 metrelik uzun dingil mesafeli iki versiyona sahip ve her ikisi de hem yolcular hem de bagajlar için geniş alan sağlıyor.
Transit Custom ise kullanıcılara kendilerine en uygun yük alanını seçebilme imkanı sunuyor.
Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinin yepyeni iç bölümü, gelişmiş teknolojiler ve üstün sürüş dinamikleriyle sınıflarına sürücü odaklı yeni bir kullanım anlayışı getiriyor. Modern ve şık görünümlü kokpitte şişeler, telefonlar ve belgeler için akıllı eşya yeri çözümlerinin yanı sıra şık bir gösterge paneli de bulunuyor. Uygun sürüş pozisyonunun bulunabilmesi için kolay ayarlanabilir koltuklara ilave olarak direksiyon kolonu derinlik ve yükseklik ayarları da yeni araçlarda mevcut.
Araçların öne çıkan en önemli donanımlarından birisi hiç kuşkusuz SYNC sistemi. Basit sesli komutlarla çalan müziği yönetme, telefonla arama yapma, gelen aramaları yanıtlamanın yanı sıra sürücünün cep telefonunu gelen yazılı mesajları sesli olarak okuyan SYNC sistemi, herhangi bir çarpışma durumunda sürücünün Bluetooth bağlantılı cep telefonunu üzerinden 112 acil yardım servisini lokal dilde, otomatik olarak arıyor.
SYNC sayesinde sunulan bu özellik, araç içindekilerin kaza halinde Acil Yardım Hizmeti ile bağlantıya geçmesine olanak tanıyarak, kaza yerinin GSP koordinatlarını yetkililere bildiriyor.

2013 Ford Transit Custom Güncel Foto Galeri

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git