10 Gram Yakıtla 100 Yıl Gidiyor

en az yakan arabalar en az yakan dizel az yakan araçlar az yakan araba otomobil haberleri otomobil kampanyaları yeni çıkan otomobiller otomobil fiyatları 2015…

ABD’de bir şirket, toryum ile 100 yıl yakıtı bitmeden çalışabilen bir otomobil ürettiğini iddia etti.ABD’nin Connecticut eyaletinde bulunan Laser Power Systems isimli bir firma, toryum ile çalışan bir otomobil yaptı. Şirket, bir tür nükleer güçle çalışan otomobilin, 8 gramlık toryum ile 100 yıl çalışabileceğini öne sürdü.

Atom enerjisi kaynağı olan toryum elementi; Çin, Avustralya, Hindistan ve Norveç’in yanı sıra Türkiye’de de bulunuyor. Toryumun, uranyumdan daha güvenli bir nükleer yakıt maddesi olduğu ifade ediliyor.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Sertifikasını Alıp Sürücü Belgesini Almayanlara Müjde! başlıklı makalemizde kampanyalı otomobiller, otomobil haberleri ve otomobil kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Toyota’lar Piyasaya Çıkıyor

toyota yaris toyota auris toyota corolla toyota corolla 2015 toyota hibrit toyota verso toyota kampanya 2015 kampanyalı toyota fiyatları otomobil haberleri......

Kapat