Çift Renkli Sporcu Türkiye’De

ford fiesta ford fiesta 2015 fiyatları otomobil kampanyaları 2015 ford fiesta ford fiesta kampanyalar ford kampanyaları ford fiesta sıfır fiyatları 2015…..

Ford Fiesta ailesi, iki yeni sporcuyla genişletildi. Red ve Black isimli ikili, çift renkli karoserleri ve 140 beygirlik 3 silindirli motorlarıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden Ford, B sınıfındaki başarılı modeli Fiesta ailesini genişletiyor. Markanın özellikle sürüş keyfiyle öne çıkan modeli, çift renkli karosere sahip sportif versiyonları kırmızı ve siyah renklerle satışa sunuldu. Her iki modelde de kırmızı ile siyah renk bir arada kullanılıyor. Model isimleriyse, karoserin ana rengiyle ayrılıyor.

Dünyanın en güçlü 1.0 litrelik motoruyla pazara sunulan araçların başlangıç fiyatları 58 bin 500 lira olarak belirlenmiş. Süper spor otomobillerin verimliliğine sahip 3 silindirli benzinli ünite, 3. kez Uluslararası Yılın Motoru ödülüne layık görüldü. 1.0 litrelik Eco Boost ünite, 140 beygirlik versiyonlarıyla araçlarda yer alıyor. Böylece litre başına üretilen güç değeri, Bugatti Veyron ve Ferrari 458 Speciale gibi süper spor otomobilleri bile geride bırakıyor.
Yeni motor, 10 yıl önceki sporcu Fiesta S’e güç sağlayan 1.6 litrelik (100 beygir) motorun litre başına sağladığı gücün tam iki katına ulaşıyor.

Sportif tasarım, 17 inçlik siyah renkli alüminyum alaşım jantlarla destekleniyor.
Motorun kompakt, düşük ataletli turbo beslemesi 248 bin devir/dakikaya kadar dönüyor. Bu değer, saniyede 4 bin d/d’den fazla ve 2014 Formula 1 araç motorlarına güç sağlayan turbo beslemelerin d/d’sinin neredeyse iki katı kadar. Sağladığı 2.6 bar (38 psi) takviye basıncı da, aracın lastiklerini şişirmeye yetecek olan miktardan bir hayli fazla.. Ford Avrupa Benzinli Motorlar Kalibrasyon Müdürü Andrew Fraser, motordaki değişiklikleri şöyle özetledi: “Basınç değerlerini artırmak için sadece geliştirilmiş bir silindir kapağı contasının kullanılmasını içeren bir donanım değişikliğiyle motoru 140 beygire ayarlayabildik.

Ayrıca 7 santim çapındaki pistonlar üzerindeki pik ateşleme basıncı 124 bar (1,800 psi) ve bu değer, 5 tondan fazlasına veya bir içecek kutusu üzerinde duran yetişkin bir Afrika Fili’nin uyguladığı basınca eşit.”
Araçta kullanılan 3 silindirli benzinli ünite, sadece 1.0 litre hacminde.

Turbo beslemeli ünite, 140 beygir güç ve 180 nm tork üretiyor. Maksimum torkun 1400 ile 5 bin devir aralığında sabit olarak üretilmesi, esneklik değerlerini yukarıya taşıyor. Bu sayede sporcu Fiesta’lar, 0-100 km/s hızlanmalarını 9 saniyede tamamlayabiliyor. Saatte 201 kilometre sürate ulaşabilen araçların ortalama tüketimleriyse sadece 4.5 litre.

Ford Fiesta Foto Galeri

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Model Mondeo Güvenlik Çıtasını Yükseltti başlıklı makalemizde fiat doblo fiyatları, fiat linea fiyatları ve ford mondeo 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2015 Kia Sorento Ödülleri Topladı

kia sorento 2015 kia sorento kia sorento 2015 kia sorento fiyatları kia sorento nasıl kia sorento kampanyaları otomobil kampanyaları... Kia...

Kapat